Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2020, 13:10

Gothic 2: Kroniki Myrtany na Steam - są wymagania sprzętowe i nowy zwiastun

Modyfikacja Kroniki Myrtany: Archolos do gry Gothic 2 z dodatkiem Noc Kruka doczekała się oficjalnej karty w sklepie Steam. Pojawiły się na niej między innymi wymagania sprzętowe. Projekt zadebiutuje w przyszłym roku.

W SKRÓCIE
 1. Modyfikacja Kroniki Myrtany: Archolos do gry Gothic 2 z dodatkiem Noc Kruka otrzymała własną stronę w sklepie Steam.
 2. Są na niej między innymi informacje, że projekt zadebiutuje w 2021 roku i jaki sprzęt należy posiadać, by móc się w nim komfortowo bawić.
 3. Ponadto pojawił się nowy zwiastun modyfikacji.

Fanowskie modyfikacje są dostępne na Steamie nie od dziś. Większość z nich istnieje jednak jedynie w warsztatach danych produkcji. Niektóre jednak, głównie te największe, gwarantujące przeżycie zupełnie odrębnej przygody, otrzymują własne strony w sklepie platformy firmy Valve. Takiego zaszczytu dostąpiły ostatnio Kroniki Myrtany: Archolos, czyli tworzony przez polską ekipę The Chronicles Of Myrtana Team (wcześniej znanej jako SoulFire) ambitny projekt do gry Gothic II z dodatkiem Noc Kruka.

 1. Modyfikacja Kroniki Myrtany: Archolos na platformie Steam
Gothic 2: Kroniki Myrtany na Steam - są wymagania sprzętowe i nowy zwiastun - ilustracja #1
W Kronikach Myrtany przyjdzie nam zwiedzić wyspę Archolos.

Wchodząc na kartę wspomnianej modyfikacji na Steamie możemy się dowiedzieć kilku interesujących rzeczy. Po pierwsze, znajduje się na niej potwierdzenie czegoś, co raczej było dość oczywiste po majowym raporcie twórców, czyli że Kroniki Myrtany: Archolos pojawią się dopiero w 2021 roku. Warto w tym momencie wspomnieć, że według wcześniejszych planów projekt miał zadebiutować jesienią tego roku. Wszystko poprzestawiała jednak epidemia koronawirusa, która opóźniła start nagrywania profesjonalnego dubbingu. Główne prace nad nim rozpoczęły się dopiero niedawno.

Po drugie, na karcie Kronik Myrtany: Archolos w sklepie na platformie Steam pojawiły się wymagania sprzętowe modyfikacji. Wyraźnie różnią się one od tych z podstawowego Gothic II z dodatkiem Noc Kruka, zatem warto się z nimi zapoznać. Znajdziecie je poniżej.

Minimalne wymagania sprzętowe

 1. System operacyjny: Windows 7
 2. Procesor: Intel Pentium III 700 MHz
 3. Pamięć: 2 GB RAM
 4. Karta graficzna: Karta graficzna 3D z pamięcią 128 MB
 5. DirectX: Wersja 8.1
 6. Miejsce na dysku: 6 GB dostępnej przestrzeni

Rekomendowane wymagania sprzętowe

 1. System operacyjny: Windows 10
 2. Procesor: Intel Core i5-750 / AMD Phenom II
 3. Pamięć: 4 GB RAM
 4. Karta graficzna: NVIDIA GTX 680 / AMD R9 280X
 5. DirectX: Wersja 11
 6. Miejsce na dysku: 6 GB dostępnej przestrzeni

Dodatkowo w sieci zadebiutował nowy zwiastun Kronik Myrtany: Archolos. Można w nim posłuchać Michała Klawitera (podkładającego głos między innymi pod postać Cahira w Wiedźminie Netflixa oraz Damona w Days Gone), który w polskim dubbingu wcieli się w głównego bohatera modyfikacji – Marvina. Co istotne, na jego końcu pojawiła się informacja, że dziś o godzinie 20:00 możemy spodziewać się nowych szczegółów na temat projektu. Osoby nim zainteresowane mogą sobie zatem szykować wolny wieczór.

Dla osób niezorientowanych – Kronik Myrtany: Archolos narodziły się w wyniku rozłamu w ekipie przygotowującej modyfikację Dzieje Khorinis. Część jej członków poświęciło się przygotowywaniu opisywanego w niniejszej wiadomości projektu. Według obietnic, zaoferuje on między innymi zupełnie nowy rejon z uniwersum Gothica do zwiedzania, ponad 40 godzin zabawy, przeszło 150 zadań, około 200 zdarzeń losowych, nowe zbroje i bronie, odświeżony system wytwarzania przedmiotów, oryginalną ścieżkę dźwiękową i wiele więcej. Wszystko to będzie rzecz jasna dostępne za darmo, lecz jeśli mimo to chcielibyście wesprzeć wysiłek twórców finansowo, to możecie to zrobić w serwisie Patreon.

 1. Oficjalna strona internetowa modyfikacji Kroniki Myrtany