Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2021, 12:10

Gothic 2 w CS:GO - twórca przeniósł Khorinis do FPS-a Valve

Kolejny przykład kreatywności społeczności CS:GO pokazany za pomocą Warsztatu Steam. Jeden z moderów stworzył mapę, która odtwarza portową dzielnicę miasta Khorinis z Gothica 2.

W SKRÓCIE:
  1. W Warsztacie Steam dostępna jest fanowska mapa przenosząca miasto Khorinis z Gothica 2 do CS:GO.
  2. Mapa zawiera oryginalne modele i tekstury z pierwowzoru, a jej trybem rozgrywki jest deathmatch.

Counter-Strike: Global Offensive daje szerokie możliwości dla wszelkiej maści moderów i twórców map. Co jakiś czas informujemy o pojawieniu się kolejnych kreatywnych pomysłów na areny popularnego FPS-a od Valve. Nie inaczej jest w tym przypadku - użytkownik Dizz udostępnił w Warsztacie Steam swoją mapę, która odwzorowuje dzielnicę portową miasta Khorinis z Gothica 2.

Opis areny na jej stronie w Steam Workshop jest krótki i treściwy:

Dla wszystkich fanów serii gier Gothic przedstawiam wam dm_khorinis - port w mieście Khorinis.

Mapa zawiera:

- W pełni przeniesione modele 3d i tekstury z oryginalnej gry,

- Pozostałe części miasta wykonane jako 3d skybox,

- Mecze do 12 graczy.

Mapa dm_khorinis oferuje wiernie odwzorowany port wraz z ulicami doń przylegającymi. Entuzjaści gry Piranha Bytes z pewnością poznają charakterystyczne budynki znane z oryginału, jak choćby karczma czy zamtuz Czerwona Latarnia. W „ceesowym” Khorinis można bawić się w trybie deathmatch. Autor zapowiedział już, że w planach ma przeniesienie do CS:GO całego miasta. Fani serii Gothic z pewnością będą z ciekawością oczekiwać na rezultaty tych prac. Jeżeli sami chcecie przekonać się, jak wygląda Khorinis w Counter-Strike’u, zapraszamy pod ten link.