Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS4XONEPS5XSX
Okładka War Mongrels (PC)

War Mongrels

WM

War Mongrels to gra polskiego studia Destructive Creations, twórców Ancestors Legacy. Tytuł jest nastawioną na skradanie taktyczną strategią, inspirowaną serią Commandos. Produkcja zabiera nas na front wschodni II wojny światowej.

Strategiczne | II wojna światowa | skradanki | taktyczne | polskie | indie | kooperacja | Find Your Next Game

Okładka War Mongrels (PC)

wydawca: All in! Games

data premiery gry:

Kolekcja gier
Obserwuj grę

War Mongrels jest dziełem polskiego studia Destructive Creations. Deweloper ma już na swoim koncie takie gry jak strategię Ancestors Legacy czy strzelankę Hatred. WM jest grą strategiczną z widokiem izometrycznym, która opiera się na skradaniu i cichej eliminacji wrogów. Tytuł pomysłem na rozgrywkę przywodzi na myśl takie klasyczne serie jak Commandos czy Desperados. Twórcy zabierają nas w czasy II wojny światowej, prezentując front wschodni. Deweloperzy nie oszczędzają graczowi trudnych tematów takich jak holocaust i masowe mordy.

Fabuła

Grę rozpoczynamy, kierując poczynaniami dwóch żołnierzy Wehrmahtu. Ewald i Manfred, gdyż takie imiona noszą, postanawiają skorzystać z zamieszania wywołanego ostrzałem rosyjskiej artylerii na pozycje ich oddziału. Protagoniści decydują się na dezercję, co rozpoczyna długą i niebezpieczną podróż. Tytuł opowiada perypetie przypadkowej grupy osób (tj. niemieccy żołnierze, Żydzi, a także Polacy z AK), które pragną przeżyć wojenną zawieruchę. W trakcie rozgrywki postacie często ze sobą dyskutują i komentują swoje działania. Nierzadko mają odmienne poglądy i w efekcie tego dochodzi między nimi do kłótni. Tłem i nieodłącznym elementem fabuły są niemieckie zbrodnie wojenne, których jesteśmy częstymi świadkami.

Twórcy zadbali o to, aby War Mongrels było realistyczne, w tym celu korzystali z usług konsultanta historycznego. Dzięki temu nie tylko możemy zobaczyć wiernie odwzorowane pojazdy, broń czy mundury żołnierzy z tamtego okresu, ale także jesteśmy świadkami autentycznych wydarzeń historycznych.

Mechanika

WM w wielu aspektach przypomina klasyki gatunku. Gra polega na cichym eliminowaniu nieprzyjaciół oraz przekradaniu się przez ich pozycje. Dostajemy pod swoją komendę oddział, którego członkowie mają unikalne zdolności pozwalające nam przetrwać. Niektórzy z naszych podwładnych potrafią zwabiać przeciwników w pułapkę, inni mogą udawać wrogich żołnierzy – sposób wykonania zadania zależy od naszego stylu gry.

W produkcji nie zabrakło również trybu taktycznego, który pozwala nam na szczegółowe zaplanowanie poczynań kilku naszych podwładnych jednocześnie, w celu lepszego skoordynowania ich działań.

Oczywiście, jeżeli chcemy, możemy również pokusić się o otwartą walkę. Jest to ułatwione dzięki specjalnemu trybowi, który po włączeniu nakazuje naszym żołnierzom automatycznie atakować zbliżających się przeciwników. Pozwala nam to na siłowe przechodzenie niektórych fragmentów gry. Tytuł jednak jest wciąż składanką i nie możemy robić z tego reguły. Często wrogów jest więcej niż nas, a my musimy pamiętać o limicie amunicji. Dodatkowo przejście gry typu „Rambo” utrudnia fakt, że pozostawione przez nieprzyjaciół magazynki nie zawsze muszą pasować do naszej broni.

Coop

W produkcję możemy zagrać w trybie dla jednego gracza, a także wraz ze znajomymi w co-opie.

Kwestie techniczne

Warto zwrócić uwagę, że deweloperzy ze studia Destructive Creations postarali się o naturalne animacje dla postaci. Zostały one stworzone z pomocą technologii motion capture.

Gra posiada klimatyczną oprawę audio, która dynamicznie zmienia się w zależności od sytuacji, w jakiej się znajdujemy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 114 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe War Mongrels

18+

Wymagania sprzętowe War Mongrels

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-750 2.6 GHz / AMD Phenom II X4 955 3.2 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 / Radeon HD 5850 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-3570 3.4 GHz / AMD FX-8350 3.4 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 670 / Radeon R9 285 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
War Mongrels – polska strategia na pierwszym gameplayu
War Mongrels – polska strategia na pierwszym gameplayu

wiadomość7 września 2020

Do sieci trafił pierwszy gameplay z gry War Mongrels, czyli obiecującej polskiej strategii zainspirowanej cyklem Commandos.

Polski Commandos - War Mongrels z terminem premiery i trailerem
Polski Commandos - War Mongrels z terminem premiery i trailerem

wiadomość28 sierpnia 2020

Deweloperzy ze studia Destructive Creations, twórcy Ancestors Legacy, podzielili się informacjami dotyczącymi swojej najnowszej produkcji – War Mongrels. Będzie to drugowojenna strategia, kładąca nacisk na skradanie. Gra przywodzi na myśl takie serie jak Commandos czy Desperados.

Twórcy Ancestors Legacy zapowiadają grę o II wojnie światowej. Jest teaser
Twórcy Ancestors Legacy zapowiadają grę o II wojnie światowej. Jest teaser

wiadomość12 sierpnia 2020

Polskie studio Destructive Creations zapowiedziało nową grę, której akcja ma rozgrywać się w okresie II wojny światowej. Udostępniono pierwszy teaser.

PC
XONE
PS4
PS5
XSX