Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 czerwca 2021, 22:12

Zwiastun rozgrywki War Mongrels. Dezerterzy z Wehrmachtu infiltrują obóz koncentracyjny

War Mongrels - tytuł polskiego studia Destructive Creations traktujący o zbrodniach wojennych - otrzymał kolejny gameplay. Tym razem obejrzymy, jak protagoniści, będący dezerterami z Wehrmachtu, infiltrują nazistowski obóz koncentracyjny.

Dotykająca kontrowersyjnego tematu zbrodni wojennych polska produkcja War Mongrels otrzymała kolejny zapis rozgrywki. Tym razem zaprezentowano nam przebieg ósmej misji gry, w której protagoniści w ramach misji dla aliantów infiltrują nazistowski obóz koncentracyjny, by zdobyć dowody na przeprowadzany przez nich Holokaust. O tytule opowiedział również Krystian „UV” Smoszna podczas czwartej transmisji na żywo poświęconej targom E3 na kanale YouTube TVGRY.

War Mongrels od twórców Ancestors Legacy została zainspirowana przez serię Commandos. Choć jej niektóre elementy przypominają również Desperados, to stylistyka oraz klimat tytułu nawiązuje do frontu wschodniego drugiej wojny światowej. W grze pokierujemy dezerterami z Wehrmachtu, którzy w wyniku zbiegu okoliczności wchodzą w sojusz z żołnierzami alianckimi. W trakcie przygody pokierujemy również innymi bohaterami.

War Mongrels ukaże się we wrześniu bieżącego roku na platformie PC, natomiast w 2022 roku pojawi się na konsolach PlayStation 4 i 5 oraz Xbox One i Series X/S.

Filip Węgrzyn

Filip Węgrzyn

Już za młodu wiedział, że pisanie sprawia mu wiele satysfakcji. Swoją przygodę z piórem zaczął od opowiadań, których miejscami akcji były światy postapo i fantasy. Jako ścieżkę edukacji wybrał organizację i sprzedaż reklamy, stąd też jego krótki epizod w influencer marketingu. Myślami ciągnęło go jednak do pisania, dzięki czemu w listopadzie 2020 roku związał się z serwisem GRY-Online i poniekąd zrealizował swoje marzenie. Na początku pisał dla serwisu jako newsman, później wspomagał dział Płatnych Produktów we współpracach z zewnętrznymi serwisami jako redaktor prowadzący, a obecnie jako redaktor działu technologie. Fan RPG-ów Bethesdy i From Software. Uwielbia również sieciowe strzelanki, survivale z budowaniem baz, gry kooperacyjne i horrory. Na forum pisze pod ksywką Szarmancki.

więcej