Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Partisans 1941 (PC)

Partisans 1941 PC

Taktyczna skradankowa strategia w stylu serii Commandos, w której kierujemy oddziałem radzieckich partyzantów walczących z niemiecką inwazją w czasie II wojny światowej. Nasi podwładni są gorzej uzbrojeni i mniej liczni niż siły wroga.

Strategiczne | II wojna światowa | skradanki | taktyczne | indie

PC Windows
Okładka Partisans 1941 (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

sierpień2020

sierpień2020

Steam

Partisans to wydany na platformę PC skradankowy RTS osadzony w realiach II wojny światowej. Produkcję opracował rosyjski zespół Alter Games, założony przez weteranów branży, którzy pracowali wcześniej nad takimi projektami jak Silent Storm, Allods Online czy seria Blitzkrieg.

Fabuła

Akcja Partisans toczy się na froncie wschodnim II wojny światowej. Gracze obejmują dowództwo nad kilkuosobowym oddziałem radzieckich partyzantów, próbujących walczyć z siłami niemieckimi przeprowadzającymi ofensywę na obwód moskiewski.

Tworząc scenariusz, autorzy inspirowali się opowieściami prawdziwych ludzi biorących udział w tym konflikcie. Podczas zabawy musimy regularnie podejmować trudne moralnie decyzje, np. czy pomóc grupie cywili, jednocześnie ryzykując wykrycie przez wroga.

Mechanika

Wydane na platformę PC Partisans to taktyczna strategia rozgrywana w czasie rzeczywistym. Produkcja nie oferuje jednak bitew toczonych na dużą skalę, zamiast tego stawiając na skradankowy styl rozgrywki spopularyzowany przez serię Commandos.

Kierowany przez gracza oddział zawsze jest gorzej wyszkolony, słabiej wyposażony i mniej liczny niż siły niemieckie. Dlatego otwarte bitwy szybko kończą się śmiercią naszych podwładnych. Aby odnosić sukcesy, konieczne jest ciche wykonywanie zadań i unikanie wykrycia. Przewagę wroga musimy zminimalizować pomysłowością, np. wykorzystując lepszą wiedzę o terenie, polegając na pomocy miejscowej ludności czy zastawiając pułapki. Kluczową rolę w rozgrywce odgrywa także oświetlenie oraz warunki pogodowe.

Kampania toczy się na przestrzeni wielu miesięcy, a zmieniające się pory roku wpływają na przebieg misji. Zabawę urozmaicają elementy survivalowe: gracz musi gromadzić zapasy i oszczędnie nimi gospodarować. Konieczne jest także wybudowanie ukrytego obozowiska, gdzie leczymy rannych, werbujemy nowych członków ruchu oporu i szkolimy rekrutów.

Kwestie techniczne

Partisans oferuje atrakcyjną trójwymiarową oprawę graficzną, wykonaną w lekko komiksowej stylistyce, która dzięki przytłumionym kolorom dobrze oddaje klimat opowiadanej historii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.2 / 10 na podstawie 62 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Partisans 1941

18+

Wymagania sprzętowe Partisans 1941

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core i7-3770 3.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza, Windows 10 64-bit

Termin premiery i wymagania sprzętowe Partisans 1941 - gry w stylu Commandos
Termin premiery i wymagania sprzętowe Partisans 1941 - gry w stylu Commandos

wiadomość16 czerwca 2020

Rosyjskie studio Alter Games ujawniło termin premiery Partisans 1941, gry strategicznej w stylu Commandos. Przy okazji udostępniono minimalne wymagania sprzętowe i nowy zwiastun z fragmentami rozgrywki, a jeszcze dziś pojawi się na Steamie wersja demonstracyjna.

Zobacz gameplay z Partisans 1941, gry w stylu serii Commandos
Zobacz gameplay z Partisans 1941, gry w stylu serii Commandos

wiadomość23 kwietnia 2019

W sieci pojawił się gameplay z Partisans 1941 - taktycznej strategii studia Alter Games, która w założeniach przypomina serię Commandos. Przez ponad 8 minut możemy zobaczyć, jak wyglądają starcia oraz ekwipunek i drzewka umiejętności postaci.

Partisans - twórcy Silent Storm pracują nad strategią w stylu Commandos
Partisans - twórcy Silent Storm pracują nad strategią w stylu Commandos

wiadomość12 kwietnia 2018

Założone przez weteranów takich projektów jak Silent Storm czy seria Blitzkrieg studio Alter Games pracuje nad grą Partisans, czyli taktyczną strategią w stylu serii Commandos, w której pokierujemy radzieckimi partyzantami walczącymi z armią niemiecką podczas II wojny światowej.