Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Partisans 1941 (PC)

Partisans 1941 PC

Partisans 1941 to taktyczna skradankowa strategia w stylu serii Commandos, w której kierujemy oddziałem radzieckich partyzantów walczących z niemiecką inwazją w czasie II wojny światowej. Nasi podwładni są gorzej uzbrojeni i mniej liczni niż siły wroga, dlatego liczy się spryt.

Strategiczne | II wojna światowa | skradanki | taktyczne | indie | Find Your Next Game

PC Windows
Okładka Partisans 1941 (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

14października2020

14października2020

Steam

Partisans to skradankowa taktyczna strategia osadzona w realiach II wojny światowej. Produkcję opracował rosyjski zespół Alter Games, założony przez weteranów branży, którzy pracowali wcześniej nad takimi projektami jak Silent Storm, Allods Online czy seria Blitzkrieg.

Fabuła

Akcja Partisans toczy się na froncie wschodnim II wojny światowej. Gracze obejmują dowództwo nad kilkuosobowym oddziałem radzieckich partyzantów, próbujących walczyć z siłami niemieckimi przeprowadzającymi ofensywę na obwód moskiewski.

Tworząc scenariusz, autorzy inspirowali się opowieściami prawdziwych ludzi biorących udział w tym konflikcie. Podczas zabawy musimy regularnie podejmować trudne moralnie decyzje, np. czy pomóc grupie cywili, jednocześnie ryzykując wykrycie przez wroga.

Mechanika

Partisans to taktyczna strategia rozgrywana w czasie rzeczywistym (z opcją pauzy). Produkcja nie oferuje bitew toczonych na dużą skalę, zamiast tego stawiając na skradankowy styl rozgrywki spopularyzowany przez serię Commandos.

Kierowany przez gracza oddział zawsze jest gorzej wyszkolony, słabiej wyposażony i mniej liczny niż siły niemieckie. Dlatego otwarte bitwy szybko kończą się śmiercią naszych podwładnych. Aby odnosić sukcesy, konieczne jest ciche wykonywanie zadań i unikanie wykrycia. Przewagę wroga musimy zminimalizować pomysłowością, np. wykorzystując lepszą wiedzę o terenie, polegając na pomocy miejscowej ludności czy zastawiając pułapki. Kluczową rolę w rozgrywce odgrywa także oświetlenie oraz warunki pogodowe.

Kampania toczy się na przestrzeni wielu miesięcy, a zmieniające się pory roku wpływają na przebieg misji. Zabawę urozmaicają elementy survivalowe: gracz musi gromadzić zapasy i oszczędnie nimi gospodarować. Konieczne jest także wybudowanie ukrytego obozowiska, gdzie leczymy rannych, werbujemy nowych członków ruchu oporu i szkolimy rekrutów.

Kwestie techniczne

Partisans oferuje atrakcyjną trójwymiarową, stylizowaną oprawę graficzną, która dzięki przytłumionym kolorom dobrze oddaje klimat opowiadanej historii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 43 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.8 / 10 na podstawie 90 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,99 PLN

Wymagania wiekowe Partisans 1941

18+

Wymagania sprzętowe Partisans 1941

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-8100 3.6 GHz / AMD Ryzen 3 2200G 3.5 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7790 lub lepsza
 • 10 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i7-8700K 3.7 GHz / AMD Ryzen 7 3700X 3.6 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060 / 8 GB Radeon RX 590 lub lepsza
 • 10 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
Recenzje Partisans 1941 - to solidna strategia
Recenzje Partisans 1941 - to solidna strategia

wiadomość15 października 2020

Wczoraj odbyła się premiera gry Partisans 1941 – strategii w realiach drugiej wojny światowej, która mechaniką rozgrywki przypomina cykl Commandos. Recenzje wskazują, że jest to tytuł, który powinien ucieszyć fanów gatunku.

Premiera Partisans 1941, nowej gry dla fanów Komandosów
Premiera Partisans 1941, nowej gry dla fanów Komandosów

wiadomość14 października 2020

Dzisiaj na rynku zadebiutuje Partisans 1941, czyli osadzona w realiach II wojny światowej skradankowa strategia wzorowana na cyklu Commandos.

Partisans 1941 – data premiery strategii a la Commandos
Partisans 1941 – data premiery strategii a la Commandos

wiadomość15 września 2020

Studio Alter Games ujawniło datę premiery Partisans 1941, gry strategicznej w stylu serii Commandos.

Termin premiery i wymagania sprzętowe Partisans 1941 - gry w stylu Commandos
Termin premiery i wymagania sprzętowe Partisans 1941 - gry w stylu Commandos

wiadomość16 czerwca 2020

Rosyjskie studio Alter Games ujawniło termin premiery Partisans 1941, gry strategicznej w stylu Commandos. Przy okazji udostępniono minimalne wymagania sprzętowe i nowy zwiastun z fragmentami rozgrywki, a jeszcze dziś pojawi się na Steamie wersja demonstracyjna.

Zobacz gameplay z Partisans 1941, gry w stylu serii Commandos
Zobacz gameplay z Partisans 1941, gry w stylu serii Commandos

wiadomość23 kwietnia 2019

W sieci pojawił się gameplay z Partisans 1941 - taktycznej strategii studia Alter Games, która w założeniach przypomina serię Commandos. Przez ponad 8 minut możemy zobaczyć, jak wyglądają starcia oraz ekwipunek i drzewka umiejętności postaci.