Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 czerwca 2020, 18:50

autor: qjin

Termin premiery i wymagania sprzętowe Partisans 1941 - gry w stylu Commandos

Rosyjskie studio Alter Games ujawniło termin premiery Partisans 1941, gry strategicznej w stylu Commandos. Przy okazji udostępniono minimalne wymagania sprzętowe i nowy zwiastun z fragmentami rozgrywki, a jeszcze dziś pojawi się na Steamie wersja demonstracyjna.

Termin premiery i wymagania sprzętowe Partisans 1941 - gry w stylu Commandos - ilustracja #1
Partisans 1941 zaoferuje jedynie kampanię dla pojedynczego gracza.

Założone przez twórców Silent Storm i serii Blitzkrieg studio Alter Games przekazało dobre wieści na temat swojej debiutanckiej gry – Partisans 1941. Premiera drugowojennej strategii taktycznej, nawiązującej do kultowego cyklu Commandos, została wyznaczona na lato 2020 roku. Nie poznaliśmy jeszcze jednak dokładnej daty wydania. Ponadto gra doczeka się wersji demonstracyjnej na platformie Steam z okazji letniej edycji Festiwalu Gier. Niestety, będzie można w nią zagrać jedynie od dzisiaj (prawdopodobnie od godziny 19:00 czasu polskiego) do 22 czerwca włącznie.

Z tej okazji opublikowano również minimalne wymagania sprzętowe, które, jak zaznaczono, mogą ulec zmianie do czasu wydania pełnej wersji. Trzeba przyznać, że obecność procesora Intel Core i7 w minimalnej konfiguracji sprzętowej nie jest częstym widokiem, łagodnie rzecz ujmując. Wymagania kształtują się następująco:

Minimalne wymagania sprzętowe

  • System operacyjny: 64-bitowy 10
  • Procesor: Intel Core i7-3770 3,4 GHz
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Karta graficzna: GeForce GTX 660 z obsługą DirectX 11

Twórcy przy okazji wrzucili do sieci nowy, ale bardzo krótki zwiastun z fragmentami rozgrywki, który został przygotowany na bazie wersji alfa. Jeśli odczuwacie niedosyt, to warto rzucić okiem na udostępniony w zeszłym roku gameplay, który trwa ponad osiem minut. Daje on znacznie lepszy podgląd tego, jak wygląda rozgrywka w Partisans 1941, w której będziemy kierować oddziałem radzieckich partyzantów na wschodnim froncie. Gra położy nacisk głównie na skradanie i ciche eliminowanie wroga.

Termin premiery i wymagania sprzętowe Partisans 1941 - gry w stylu Commandos - ilustracja #2
Na Steamie można przetestować przez określony czas wersję demo.

Tytuł trafi wyłącznie na PC. Warto na koniec wspomnieć, że według karty produktu na platformie Steam, gra doczeka się polskiej kinowej wersji językowej (napisy) z możliwością ustawienia angielskich, rosyjskich i chińskich głosów.