Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 czerwca 2020, 16:38

autor: Ender

Star Wars: Squadrons jak stary X-wing - ma wsparcie joysticków

Gra Star Wars: Squadrons zaoferuje graczom możliwość zabawy nie tylko z myszką i klawiaturą oraz gamepadami, ale także z klasycznymi joystickami używanymi w symulatorach lotu. Z wiadomości tej cieszy się już wielu fanów tego gatunku.

Star Wars: Squadrons jak stary X-wing - ma wsparcie joysticków - ilustracja #1

Ian S. Frazier, dyrektor kreatywny zapowiedzianego w miniony weekend Star Wars: Squadrons, potwierdził na Twitterze, że gra będzie oferowała pełne wsparcie dla joysticków na komputerach PC. Informację tę przekazał w odpowiedzi na pytanie jednego z fanów. Z faktu tego już teraz zadowoleni są niezwykle miłośnicy kosmicznych symulatorów lotu, którzy od wielu lat czują się kompletnie ignorowani przez dużych deweloperów, takich jak Electronic Arts. Nowa produkcja współpracować ma nie tylko ze zwykłymi joystickami, ale także z bardziej profesjonalnymi zestawami typu HOTAS, które poza drążkiem sterowniczym wzbogacone są również w przepustnicę.

Star Wars: Squadrons ukaże się 2 października na PC (Steam, Epic Games Store, Origin) oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Posiadacze wszystkich platform będą mogli grać wspólnie dzięki funkcji cross-play. Electronic Arts zapowiedziało już pierwszą prezentację rozgrywki w Star Wars: Squadrons. Zobaczymy ją w piątek 19 czerwca o godzinie 1:00 w nocy czasu polskiego w ramach konferencji EA Play Live.

  1. Oficjalna strona gry Star Wars: Squadrons
  2. Oficjalna strona marki Gwiezdne wojny