Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 kwietnia 2019, 10:05

autor: Serek

Zobacz gameplay z Partisans 1941, gry w stylu serii Commandos

W sieci pojawił się gameplay z Partisans 1941 - taktycznej strategii studia Alter Games, która w założeniach przypomina serię Commandos. Przez ponad 8 minut możemy zobaczyć, jak wyglądają starcia oraz ekwipunek i drzewka umiejętności postaci.

Czekacie na „duchowego spadkobiercę” serii Commandos? - Zobacz gameplay z Partisans 1941, gry w stylu serii Commandos - wiadomość - 2019-04-23
Czekacie na „duchowego spadkobiercę” serii Commandos?

Kilka lat temu stało się jasne, że gracze nie mogą zbytnio liczyć na szybką kontynuację serii Commandos (mimo przejęcia praw do cyklu przez Kalypso Media). Przez ten czas na polu taktycznych strategii panowała względna cisza. W 2016 roku światło dzienne ujrzała gra Shadow Tactics: Blades of the Shogun i poza nią fani skradania się na tyłach wroga nie mieli zbyt wielu okazji, by to robić. Sytuację może odmienić Partisans 1941 - produkowana z myślą o graczach skradankowa strategia, w której pokierujemy małym oddziałem radzieckich partyzantów, walczących z Niemcami podczas IIWŚ. W sieci pojawił się właśnie ponad kilkuminutowy gameplay z rosyjskim komentarzem (chociaż można włączyć angielskie napisy).

Zapis rozgrywki zdradza kilka mechanik, które będzie posiadać tytuł. Co prawda twórcy już na początku materiału zastrzegają, że to wczesna wersja programu i wiele elementów może jeszcze ulec zmianie, ale możemy przyjąć, że większość z nich jednak trafi do finalnej wersji gry. Do każdej postaci przypisane zostanie drzewko umiejętności, zależne od profesji. Istotnym elementem będzie także ekwipunek. Z ciał poległych wrogów będzie można zabierać przydatne przedmioty. Właśnie, jeśli chodzi o ciała - komentator przypomina, że będziemy musieli je ukrywać, aby uniknąć wykrycia przez przeciwnika.

Produkcja czerpie garściami z rozwiązań znanych z serii Commandos i nikogo nie powinno dziwić, że jest do niej porównywana. Na razie nie znamy daty premiery gry, wiemy tylko, że tytuł ukaże się wyłącznie na PC.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Partisans 1941