Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2021, 13:16

War Mongrels - data premiery i nowy zwiastun

Rodzime studio Destructive Creations podało datę premiery pecetowej wersji War Mongrels. Wypuszczono także świeży zwiastun gry.

Poznaliśmy wreszcie datę premiery War Mongrels, czyli gry taktycznej autorstwa polskiego studia Destructive Creations. Twórcy ogłosili, że produkcja zadebiutuje na PC 19 października tego roku. Projekt zaoferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami, i będzie sprzedawany w serwisach Steam oraz Epic Games Store. W drugim z tych sklepów można już złożyć pre-order w promocyjnej cenie 127 zł, czyli 20% taniej niż standardowo.

W dalszych planach jest wydanie War Mongrels również na konsole Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X/S oraz PlayStation 5. Niestety, obecnie twórcy nie są gotowi podać dat premier tych wersji.

Przy okazji ujawnienia terminu debiutu wydania pecetowego studio Destructive Creations wypuściło nowy zwiastun, który koncentruje się na przedstawieniu sylwetek dwóch członków oddziału – Ewalda i Lukasa – oraz zaprezentowaniu ich talentów.

W notce prasowej znalazł się również komentarz Marcina Stanka z Destructive Creations. Stwierdził w nim, że obraz II wojny światowej w powszechnej świadomości jest mocno zniekształcony i pełno w nim białych plam. Do tego historie z tego konfliktu opowiadane z perspektywy innej niż amerykańska mają trudności z przebiciem się na rynku. Deweloperzy chcą to zmienić, oferując interaktywne i immersyjne doświadczenia dla graczy. Czy im się to powiedzie, przekonamy się za dwa miesiące.

  1. Graliśmy w War Mongrels - Commandosów zrobionych na poważnie
  2. Widzieliśmy War Mongrels - holokaust był piekłem i powstaje gra, która to wreszcie pokaże
  3. War Mongrels - oficjalna strona internetowa