Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2021, 13:11

autor: hexx0

Cyberpunk 2077 wypadł z czołówki najczęściej pobieranych gier z PS Store

Sony przedstawiło listę najczęściej pobieranych gier na PS4 i PS5 w lipcu 2021 roku. Co ciekawe, do TOP20 nie załapał się Cyberpunk 2077, który powrócił do PS Store 24 czerwca.

Firma Sony opublikowała listę najczęściej pobieranych gier na PS4 i PS5 w lipcu 2021 roku. Niemal niepodzielnie króluje na nich FIFA 21 – „kopanka” od EA nie zajęła pierwszego miejsca tylko na PlayStation 4 i tylko w USA/Kanadzie. Poza tym posiadacze „peesczwórek” często ściągali GTA 5 i Minecrafta, właściciele „peespiątek” Spider-Mana: Milesa Moralesa, Ratcheta & Clanka: Rift Apart i całkiem świeże Tribes of Midgard, a obydwu platform Call of Duty: Black Ops Cold War oraz F1 2021. Kompletną listę znajdziecie tutaj.

Wielkim nieobecnym tego zestawienia jest Cyberpunk 2077. Biorąc pod uwagę, iż gra studia CD Projekt RED wróciła do PS Store 24 czerwca, stając się jednocześnie najchętniej ściąganym tytułem tego miesiąca, fakt, że nie załapała się ona do TOP20 w lipcu należy uznać za spore rozczarowanie. Można oczywiście założyć, że duża część graczy już przetestowała tytuł i nie czuje chęci powrotu do Night City. Inni mogą z kolei czekać na patche i DLC, których wciąż ani widu, ani słychu.

Cierpliwość społeczności ma jednak swoje granice. „Redzi” mogą obiecywać, że doprowadzą Cyberpunka do stanu zapowiadanego przed premierą, ale kolejne dowody na wycinanie treści przy jednoczesnym braku nowej zawartości i/lub poprawek – błędami oraz glitchami wciąż można obdzielić kilka innych tytułów i jeszcze trochę by ich zostało – stawiają polskie studio w coraz gorszym świetle. Żeby było ciekawiej, części pracy, którą powinni wykonać deweloperzy, podejmują się twórcy modów. Zachęcam zarówno do zapoznania się z modyfikacją zwiększającą znaczenie ubioru w grze, jak i z poradnikiem, dzięki któremu poprawicie działanie Cyberpunka 2077 (oczywiście na PC). Warto również obejrzeć nagranie prezentujące wyraźnie lepszą od oryginalnej grafikę.