Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 sierpnia 2021, 18:54

autor: Entelarmer

Mod do Cyberpunk 2077 zwiększa znaczenie ubioru

Cyberpunk 2077 wciąż otrzymuje sporo modyfikacji. Jedna z nowszych zachęca graczy do starannego dobierania ubioru, najlepiej w jednolitym stylu.

Zamiłowanie do przebieranek to jedna z mniej znanych, lecz powszechnych skłonności graczy. Fani elektronicznej rozrywki potrafią czasem spędzić całe godziny na dobieraniu najbardziej stylowego lub absurdalnego ubioru, nierzadko nawet tworząc w tym celu specjalne narzędzia. Zwykle to sztuka dla sztuki, ewentualnie jest podyktowana statystykami ekwipunku, ale pewien modder postanowił sprawić, by garderoba miała większe przełożenie na rozgrywkę. Tak powstał StreetStyle – Immersive Fashion System, mod do Cyberpunka 2077, który nagradza graczy za styl.

Opis ten, choć nieco na wyrost, nie mija się z prawdą. Modyfikacja sprawia, że każdej części ubioru zostaje przyporządkowany bonus do jednego z pięciu atrybutów. To pozwala na zwiększenie szansy powodzenia w przypadku aktywności uzależnionych od danego współczynnika, na przykład dialogów oraz interakcji z urządzeniami. Co więcej, po instalacji moda wszystkie części garderoby mają też przypisany styl spośród czterech trendów panujących w Night City: neomilitaryzmu, entropizmu, kiczu lub neokiczu. Jeśli dobierzemy więcej elementów należących do wybranego stylu, nasza postać otrzyma dodatkowe premie do testów umiejętności, co – wedle słów TilW, twórcy moda – zachęca do bardziej konsekwentnego doboru ciuchów.

By jednak nie było za łatwo, TilW nieco zbalansował wpływ ubioru na atrybuty. Choć każdy element ma przypisaną wartość od 1 do 5, faktyczny bonus do danego współczynnika jest znacznie mniejszy, a trudność „skill checków” została zmodyfikowana. Nie liczcie więc na to, że samym strojem nadrobicie braki Waszej postaci.

Jeśli jesteście zainteresowani projektem StreetStyle – Immersive Fashion System, możecie go pobrać z serwisu Nexus Mods. Do działania wymaga on narzędzia kompilacyjnego dla Cyberpunka 2077, redescript. TilW zapewnił też, że modyfikacja nie zmienia wartości podstawowych atrybutów, tak więc nie ma żadnych problemów po jej odinstalowaniu. Więcej informacji na temat StreetStyle – Immersive Fashion System w języku angielskim znajdziecie tutaj.

  1. Oficjalna strona gry Cyberpunk 2077
  2. Cyberpunk 2077 na PS4 to katastrofa. Miałeś spalić miasto, nie konsolę, samuraju
  3. Recenzja gry Cyberpunk 2077 – samuraju, masz świetne RPG do ogrania
  4. Cyberpunk 2077 – poradnik do gry