Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 czerwca 2021, 09:58

autor: Przemysław Dygas

CD Projekt zapewnia, że Cyberpunk 2077 spełni oczekiwania; CDP RED wciąż pracuje nad grą

Adam Kiciński po raz kolejny przekazał, że CD Projekt RED zamierza doprowadzić Cyberpunka 2077 do stanu, jaki obiecywano graczom. Jednocześnie zdradzono nowe informacje na temat powrotu gry do PS Store.

W SKRÓCIE:
  • Adam Kiciński, prezes zarządu CD Projektu, zapewnił, że Cyberpunk 2077 nie zostanie porzucony.
  • Nad grą pracuje prawie połowa całego zespołu z CDP RED, który od początku związany był z tytułem.
  • Oprócz tego firma stara się przywrócić produkcję do PS Store.

Ponad miesiąc temu Adam Kiciński, prezes zarządu CD Projektu, zdradził, że firma nie zamierza porzucić Cyberpunka 2077. Podczas wczorajszego Q&A dotyczącego zysków z pierwszego kwartału 2021 roku powrócono do tego tematu. Kiciński zapewnił, że duża część zespołu odpowiedzialnego za grę nadal nad nią pracuje.

Zamierzamy spełnić obietnicę, jaką złożyliśmy graczom w styczniu. Chociaż już widzimy znaczną poprawę, ogromna część zespołu kontynuuje pracę, by upewnić się, że Cyberpunk dostarczy graczom jeszcze lepszą rozrywkę.

Kiciński przekazał, że aktualnie nad Cyberpunkiem pracuje prawie połowa całego zespołu związanego od początku z grą. Skupieni są oni na dostarczeniu kolejnych aktualizacji, które naprawią błędy nadal obecne w produkcji. Mają nad nimi pracować do momentu, w którym gra spełni wymagania, jakie stawiają przed nią gracze. Reszta pracowników została z kolei oddelegowana do innych, niezapowiedzianych jeszcze projektów. Nie zdradzono jednak na ich temat żadnych informacji.

Podczas Q&A podjęto również kwestię ciągłej nieobecności Cyberpunka 2077 w PlayStation Store. Jeszcze kilka dni temu Adam Kiciński informował, że powrót gry do sklepu zależy od Sony. Teraz zdradzono jednak, że firma aktywnie pracuje nad rozwiązaniem problemu.

Istnieją pewne wskaźniki, które musimy spełnić. […] Nie możemy wchodzić w szczegóły dotyczące tego, na jakim jesteśmy etapie. Proces jednak postępuje. Jesteśmy w trakcie rozmów, a decyzje zostaną ogłoszone, gdy będzie co ogłaszać.

Wygląda więc na to, że Cyberpunk 2077 powoli wychodzi na prostą. W kolejnych miesiącach możemy spodziewać się poprawek, dzięki którym gra stanie się bliższa temu, co wcześniej zapowiadano. Jednocześnie mogą wpłynąć one na decyzję Sony dotyczącą powrotu produkcji do PS Store. Na razie pozostaje nam jedynie czekać na kolejne ogłoszenia.