Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 maja 2021, 20:38

Los Cyberpunk 2077 na PS Store pozostaje nieznany; dywidenda 5 zł na akcję

Dyrektor generalny CD Projekt Adam Kiciński komentuje dalszy brak Cyberpunka 2077 na PlayStation Store. W tym samym czasie akcjonariusze spółki przeznaczają ponad pół miliarda złotych na dywidendę, co zaowocuje wypłatą 5 zł na akcję.

CD Projekt w dalszym ciągu czeka na decyzję Sony o przywróceniu Cyberpunka 2077 na PlayStation Store, od wycofania gry ze sklepu minęło ponad 5 miesięcy. Podczas wtorkowego zgromadzenia akcjonariuszy zarząd CDP został poproszony o przedstawienie aktualnego stanu negocjacji pomiędzy firmą a Sony Interactive Entertainment. Na pytanie odpowiedział dyrektor generalny Adam Kiciński słowami:

Niestety, nie posiadam nowych informacji w tym temacie. Wciąż prowadzimy rozmowy (z Sony), gra z każdą łatką staje się coraz lepsza, a postęp jest widoczny. Jak powiedzieliśmy, decyzja o przywróceniu gry do PlayStation Store należy wyłącznie do Sony i w dalszym ciągu czekamy na werdykt firmy w tej sprawie. Do tego czasu nie będę w stanie nic więcej powiedzieć.

Podobną odpowiedź otrzymaliśmy pod koniec marca od Michała Nowakowskiego, starszego wiceprezesa ds. rozwoju biznesu CD Projekt, który zapytany o tę samą sprawę odparł, że powrót Cyberpunka 2077 do cyfrowego sklepu Sony jest bliżej niż dalej, a naprawienie błędów i rozwój produkcji na pewno przyspieszy proces podjęcia decyzji.

Co więcej, Nowakowski uważa, że przywrócenie gry do PlayStation Store wpłynie pozytywnie na jej sprzedaż równie mocno co wydanie wersji produkcji dedykowanych konsolom PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Dodaje również, że powrót Cyberpunka 2077 do sklepu Sony może zmienić nastawienie graczy odnośnie zakupu tytułu, nie tylko w przypadku użytkowników PlayStation, ale także innych platform.

Interesująca jest również dzisiejsza decyzja akcjonariuszy CD Projekt o przeznaczeniu 503,69 miliona złotych z zysku netto za 2020 rok na dywidendę, co oznacza wypłatę 5 złotych na każdą akcję. Głosowało 456 inwestorów, do których należy 54 166 835 udziałów (tyle również oddano głosów) z pośród 100 738 800 ogółem.

Filip Węgrzyn

Filip Węgrzyn

Już za młodu wiedział, że pisanie sprawia mu wiele satysfakcji. Swoją przygodę z piórem zaczął od opowiadań, których miejscami akcji były światy postapo i fantasy. Jako ścieżkę edukacji wybrał organizację i sprzedaż reklamy, stąd też jego krótki epizod w influencer marketingu. Myślami ciągnęło go jednak do pisania, dzięki czemu w listopadzie 2020 roku związał się z serwisem Gry-OnLine i poniekąd zrealizował swoje marzenie. Na początku pisał dla serwisu jako autor wiadomości, a obecnie wspomaga dział Płatnych Produktów we współpracach z zewnętrznymi serwisami jako redaktor prowadzący. Fan RPG-ów Bethesdy i From Software. Uwielbia również sieciowe strzelanki (zwłaszcza Rainbow Six Siege), survivale z budowaniem baz, gry kooperacyjne i horrory.

więcej