Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 maja 2021, 19:49

autor: Angelika "NowaGeneracja" Kałdus

Wiedźmin: Stary Świat - ruszyła zbiórka społecznościowa na grę planszową

Wiedźmin: Stary Świat ze zbiórką społecznościową na zagramw.to i Kickstarterze; CD Projekt RED i Go On Board wspierają grę planszową Łukasza Woźniaka.

W SKRÓCIE:
  • Wystartowała zbiórka społecznościowa dla gry Wiedźmin: Stary Świat. Wspierający kampanię zostaną nagrodzeni darmową figurką.
  • Fabuła Wiedźmina: Starego Świata ma miejsce w czasie sprzed epoki Geralta z Rivii. Gracze będą odkrywali Kontynent, ubijali potwory i rywalizowali między sobą o trofea.

Dwie godziny temu wystartowała zbiórka społecznościowa dla gry planszowej Wiedźmin: Stary Świat – potrwa ona jeszcze 17 dni, ale jeżeli w ciągu kolejnych 22 godzin wesprzesz kampanię, otrzymasz darmową figurkę jadącego konno Eredina. Gra autorstwa Łukasza „Wookiego” Woźniaka (Tytani, Valhalla) jest wspierana przez CD Projekt Red i wydawnictwo Go On Board. Niewątpliwie zainteresowanie nią jest duże: do tej pory wsparło ją ponad 2 tysiące osób z łączną kwotą ok. 1 miliona złotych na zagramw.to, a także ponad 11 tys. osób z ok. 5 milionami złotych na Kickstarterze.

Akcja Wiedźmina: Starego Świata toczy się wiele lat przed wydarzeniami z sagi Andrzeja Sapkowskiego. Gracze będą w nim mieli do wyboru jedną z pięciu szkół zabójców potworów: Wilka, Żmii, Kota, Niedźwiedzia lub Gryfa. Ich rolą będzie odkrywanie kolejnych krain Kontynentu, ćwiczenie się w walce i zdobywanie doświadczenia, by rywalizować o zdobycie 4-6 trofeów (liczba jest zależna od decyzji uczestników).

Wspomniane trofea będzie można zbierać poprzez ubijanie potworów, walki o honor swojej wiedźmińskiej szkoły czy wykonywanie poszczególnych zadań w podróży po Kontynencie. Planszówka będzie wykorzystywała karty umiejętności – ataków, uników i magicznych znaków – które następnie będzie można łączyć w potężne kombinacje. Co więcej, do każdej ze szkół mają być przypisane inne, wyjątkowe zdolności.

Wiedźmin: Stary Świat - ruszyła zbiórka społecznościowa na grę planszową - ilustracja #1
Zawartość pudełka / Zagramw.to

Wiedźmin: Stary Świat będzie dostępny w wersji Standard (289 złotych) i Deluxe (519 złotych) – droższy pakiet ma zawierać 15 pięknych figurek potworów zamiast znaczników. Cała rozgrywka będzie trwać od 90 do 150 minut i być odpowiednia dla grona od 2 do 5 osób w wieku powyżej 14 lat. Już teraz można „zajrzeć do jej wnętrza”, oglądając poniższy film.