Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 marca 2021, 11:30

Monster Hunter: World w wersji planszowej wygląda imponująco

Pojawił się pierwszy zwiastun planszówki Monster Hunter World: The Board Game. Poznaliśmy również datę startu zbiórki na Kickstarterze.

Specjalizująca się w planszówkach firma Steamforged Games ogłosiła datę startu kickstartera projektu Monster Hunter World: The Board Game, czyli stołowej adaptacji przebojowej gry wideo z 2018 roku. Zbiórka ruszy 20 kwietnia i potrwa tylko do 30 kwietnia. W praktyce akcja ta pełnić będzie rolę pre-orderową, a nie inicjatywy mającej zebrać środki potrzebne, aby planszówka w ogóle powstała.

Ponadto w serwisie Dicebreaker zadebiutował zwiastun projektu (aby go obejrzeć musie udać się na wskazaną stronę), który pokazuje, co znajdziemy w pudełku z Monster Hunter World: The Board Game. Gra prezentuje się imponująco, oferując masę elementów i świetnie wyglądające figurki potworów.

Podczas zbiórki dostępnych będzie wiele wariantów gry - od kosztującej 51 funtów (ok. 273 zł) uproszczonej edycji minimum, z czterema monstrami i taką samą liczbą bohaterów oraz 30-godzinną kampanią, aż po wersję kompletną, w ramach której za 203 funty (czyli ok. 1083 zł) otrzymamy 24 figurki, w tym jedną rozmiarów XXXL reprezentującą smoka znanego jako Kushala Daora, oraz wydłużoną do 75 godzin kampanię.

Warto wspomnieć, że Steamforged Games to sprawdzona firma, więc nie ma obaw, że obietnice z Kickstartera nie zostaną zrealizowane. Wcześniej zespół wydał planszówki adaptujące takie gry wideo, jak Devil May Cry 5, Dark Souls czy Resident Evil 2.

Na koniec przypomnijmy, że Monster Hunter World: The Board Game nie jest jedyną atrakcją, której mogą wypatrywać fani tej marki. 26 marca na Nintendo Switch zadebiutuje gra Monster Hunter: Rise. Firma Capcom niedawno ogłosiła, że ta produkcja zostanie również przeniesiona na PC, ale na tę konwersję poczekamy do przyszłego roku.

  1. Recenzja gry Monster Hunter World
  2. Poradnik do gry Monster Hunter World
  3. Steamforged Games – strona oficjalna