Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 marca 2021, 10:16

autor: Aquma

Rozmiar Resident Evil Village na dysku nie przeraża

Karta gry Resident Evil Village w sklepie Microsoftu wskazuje, że nowa produkcja Capcomu będzie wymagała około 50 GB na dysku konsoli. Rozmiar tytułu będzie można ograniczyć poprzez selektywną instalację trybów rozgrywki.

W SKRÓCIE:

  1. Resident Evil Village będzie wymagało 50,02 GB na dysku konsoli Xbox;
  2. to więcej od RE7, ale mniej od wielu innych gier AAA.

Dzięki karcie gry Resident Evil Village w Microsoft Store dowiedzieliśmy się, że produkcja ta w wersji na konsole Xbox będzie wymagała 50,02 GB miejsca na dysku. To sporo więcej od Resident Evil 7, które w wersji bazowej zajmuje około 21 GB (przy czym w tym przypadku mowa o wydaniu pecetowym dostępnym w abonamencie Xbox Game Pass).

Oczywiście 50 GB nowego Residenta blednie w zestawieniu z wieloma innymi tytułami, np. ostatnimi odsłonami serii Call of Duty. Szczególnie problematyczny jest przypadek CoD: Cold War, które w połączeniu z darmowym Warzone jest tak duże, że może nie zmieścić się na dysku bazowego wariantu konsoli PlayStation 4.

Capcom zadbał też o to, by możliwie jak najbardziej ograniczyć rozmiar swojej produkcji na dysku. Gracze będą mogli zainstalować osobno grę single player (35 GB) oraz dodany do niej tryb wieloosobowy Re:Verse (15 GB) – dzięki temu sami będziemy mogli zdecydować (w ograniczonym zakresie), ile miejsca zapewnimy grze, w zależności od tego, którym z modułów będziemy zainteresowani w danym momencie.

Przypominamy, że Resident Evil Village zmierza na pecety oraz konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X / S. Gra ukaże się 7 maja tego roku.

  1. 11 gier z najlepszą grafiką w 2021 roku
  2. Gry 2021 roku, na które najbardziej czekamy - wybór redakcji
  3. Resident Evil Village – strona oficjalna