Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lutego 2021, 18:37

autor: Przemysław Dygas

Call of Duty: Black Ops - Cold War i Warzone mogą nie zmieścić się na PlayStation 4

Nowy sezon w Call of Duty: Black Ops - Cold War i Warzone przysporzy problemów posiadaczom PlayStation 4. Activision ostrzegło, że gry mogą nie mieścić się na konsoli.

W SKRÓCIE:
  • Nowy sezon zawitał do Call of Duty: Black Ops - Cold War i Warzone.
  • Rozmiar aktualizacji może sprawić problemy posiadaczom PlayStation 4.
  • O konieczności zaoszczędzenia miejsca na dysku informuje samo Activision.

Sezon drugi w Call of Duty: Black Ops - Cold War oraz Warzone przyniesie nową zawartość, która dla niektórych graczy może okazać się dość kłopotliwa. Wszystko przez rosnący z kolejnymi aktualizacjami rozmiar gry. Problem ten szczególnie widoczny jest na konsoli PlayStation 4, o czym ostrzega samo Activision. W opisie zmian, jakie wprowadza update, deweloperzy zaznaczyli, że posiadacze Call of Duty: Modern Warfare, Warzone oraz Black Ops - Cold War mogą być zmuszeni do usunięcia części trybów w swoich grach.

Twórcy jasno zaznaczyli, że gracze, którzy zamierzają skorzystać z atrakcji drugiego sezonu, muszą poszukać miejsca na dysku poprzez usunięcie którejś z gier lub części ich zawartości. Jedną z najlepszych opcji jest pozbycie się kampanii Call of Duty: Modern Warfare. Wątpliwe, by po jej przejściu ktoś zamierzał wielokrotnie do niej wracać. Inny element, który można wykorzystać do zaoszczędzenia miejsca, to Operacje Specjalne. Usunięcie obu powyższych trybów pozwoli na zyskanie ponad 70 gigabajtów.

Pozostaje jednak pytanie, czy twórcy nie powinni lepiej zarządzać rozmiarem swoich gier. Problem ten jest głośny w sieci już od dawna i to właśnie kontrowersje z nim związane doprowadziły do wprowadzenia opcji usuwania poszczególnych elementów wymienionych wyżej odsłon Call of Duty.