Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lutego 2021, 17:35

autor: AlexB

Gra planszowa Wiedźmin: Stary Świat przedstawi wydarzenia sprzed narodzin Geralta

CD Projekt RED oraz GO ON BOARD zaprezentowały Wiedźmina: Stary Świat – grę planszową autorstwa Łukasza Woźniaka. Jej premiera zaplanowana jest na kwiecień 2022 roku.

W SKRÓCIE
  1. Zapowiedziano grę planszową Wiedźmin: Stary Świat.
  2. Jej premierę w polskiej i angielskiej wersji językowej zaplanowano na kwiecień 2022 roku.
  3. W maju tego roku w serwisach Kickstarter i zagramw.to wystartuje zbiórka pieniędzy na wsparcie wydania gry.

Mało Wam Wiedźmina? Jeśli tak, to mamy dla Was dobre wieści. Nadchodzi bowiem gra Wiedźmin: Stary Świat, czyli kolejna, po Wiedźminie: Grze Przygodowej Ignacego Trzewiczka z 2014 roku, planszówka, której akcja osadzona została w uniwersum fantasy stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego. Głównym jej autorem jest Łukasz „Wookie” Woźniak (odpowiedzialny między innymi za ciepło ocenianą Valhallę), posiadający wsparcie firm CD Projekt RED oraz GO ON BOARD. Poniżej możecie obejrzeć oficjalną prezentację pozycji przygotowaną przez samych twórców.

Jak sam tytuł sugeruje, akcja Wiedźmina: Starego Świata będzie rozgrywała się na wiele lat przed przygodami Geralta z Rivii. Uczestnicy zabawy (minimum dwoje, a maksymalnie pięcioro) otrzymają szansę na wcielenie się w młodych adeptów jednej z pięciu szkół wiedźmińskich – Wilka, Żmii, Kota, Niedźwiedzia lub Gryfa – i wyruszenie na przygodę pełną, jak obiecują twórcy, podróży przez cały Kontynent, trudnych decyzji, zadań do wykonania, groźnych potworów oraz awantur w karczmach.

Całość rozgrywki będzie obracała się wokół budowania własnej, unikalnej talii kart (w skład której wejdą rozmaite umiejętności, jak ataki, uniki i znaki) i wykorzystywania jej podczas potyczek. Nie zabraknie też zdobywania coraz lepszego wyposażenia oraz rozwijania zdolności bohaterów.

 - Gra planszowa Wiedźmin: Stary Świat przedstawi wydarzenia sprzed narodzin Geralta - wiadomość - 2021-02-11

Powstanie Wiedźmina: Starego Świata będzie można wesprzeć finansowo na platformach Kickstarter oraz zagramw.to. Start zbiórek nastąpi w maju tego roku. Sama gra ma zadebiutować w sklepach w kwietniu 2022 roku. Początkowo będzie ona dostępna w wersjach polskiej oraz angielskiej, lecz niewykluczone jest, że pojawią się także tłumaczenia na inne języki.

  1. Oficjalna strona serii gier Wiedźmin
  2. Oficjalna strona CD Projekt RED