Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 10 lutego 2021, 17:44

autor: Adrian "Ness" Piotrowski

Ogłoszono datę premiery filmu Sonic the Hedgehog 2

Film Sonic the Hedgehog, wydany w Polsce pod tytułem Sonic. Szybki jak błyskawica, otrzyma kontynuację. Sequel produkcji z 2020 roku pojawi się na ekranach kin 8 kwietnia 2022.

Studio Paramount podzieliło się pierwszym teaserem kontynuacji filmu Sonic the Hedgehog, który w naszym kraju został wydany pod tytułem Sonic. Szybki jak błyskawica. Krótka zajawka nie zdradza zbyt wielu szczegółów poza datą premiery. Kolejna odsłona przygód filmowej wersji niebieskiego jeża zadebiutuje na ekranach kin 8 kwietnia 2022 roku.

Grafika ukazana w filmiku potwierdza, że w sequelu zobaczymy również Tailsa, przyjaciela Sonica, który pojawił się w pierwszej części w scenie po napisach. Zagadką pozostaje to, czy głównym czarnym charakterem będzie ponownie Doktor Robotnik, grany przez Jima Carreya, czy też do akcji wkroczy zupełnie nowa postać.

Ogłoszono datę premiery filmu Sonic the Hedgehog 2 - ilustracja #1
Pierwszy film, mimo początkowych turbulencji, zdołał odnieść finansowy sukces, który otworzył furtkę dla kontynuacji.

Pierwsza część przeszła długą drogę, zanim została pozytywnie oceniona przez widzów. Pierwszy trailer produkcji otrzymał negatywne opinie, a głównym obiektem krytyki stał się wygląd tytułowego bohatera. Twórcy zrehabilitowali się i następnie pokazali zwiastun z odmienionym Sonikiem, który tym razem uzyskał powszechną aprobatę. Zmiana była ryzykowna i filmowcy musieli ponieść ogromne dodatkowe koszty, jednak opłaciło się to, ponieważ film przy budżecie ok. 85 milionów dolarów zarobił prawie cztery razy tyle.

Film Sonic. Szybki jak błyskawica swoją premierę miał 14 lutego 2020 roku w USA, a w Polsce dwa tygodnie później. Produkcja zdołała zadebiutować, zanim kina zostały zamknięte przez epidemię COVID-19 i w efekcie stała się szóstym najlepszym filmem pod względem dochodów w roku 2020.