Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 19 listopada 2019, 09:00

autor: Serek

Sonic The Hedgehog - zmiana wyglądu jeża kosztowała miliony dolarów

Zmiana wyglądu głównego bohatera filmu Sonic The Hedgehog ucieszyła wszystkich fanów. A jesteście ciekawi, ile to kosztowało? Serwis IndieWire podaje, że niemal 5 milionów dolarów. Nie wszyscy jednak się z tym zgadzają.

Sonic trafi do kin w lutym przyszłego roku. - Sonic The Hedgehog - zmiana wyglądu jeża kosztowała miliony dolarów - wiadomość - 2019-11-19
Sonic trafi do kin w lutym przyszłego roku.

Film Sonic The Hedgehog nie zdążył nawet zadebiutować, a już wzbudził falę złości wśród fanów. Chwilę po pojawieniu się w sieci pierwszego zwiastuna miłośnicy superszybkiego jeża zaczęli głośno protestować przeciwko wyglądowi bohatera. Te utyskiwania trafiły do reżysera Jeffa Fowlera oraz studia Paramount Pictures, którzy zdecydowali się na przesunięcie terminu premiery filmu i wprowadzenie poprawek. Kilka dni temu otrzymaliśmy nowy trailer, na którym możemy zobaczyć Sonica takiego, jakiego pamiętamy z gier wydawnictwa SEGA. Wiele osób zastanawiało się, ile pieniędzy musiało wydać studio, by fani doczekali się odpowiedniego modelu postaci.

Serwis IndieWire postanowił przyjrzeć się sprawie i zapytał o to swojego informatora, który jest „blisko filmu”. Ten twierdzi, że koszt przeprojektowania postaci wyniósł mniej niż 5 mln dolarów. Ponadto źródło podaje, że film w momencie wypuszczenia pierwszego trailera nie posiadał nawet wszystkich efektów wizualnych (VFX). Dzięki temu, że produkcja była na dość wczesnym etapie montażu, dokonanie zmian w projekcie postaci nie okazało się tak skandalicznie drogie, jak byłoby, gdyby wszystkie efekty wizualne były już gotowe.

Warto również wspomnieć, że jakiś czas temu na Twitterze pojawił się post, którego autor (niejaki TRAFON) podał, że koszt przeprojektowania postaci Sonica wyniósł 35 mln dolarów. To natomiast miało spowodować zwiększenie budżetu filmu z 90 do 125 mln dolarów. Podkreślamy, że zarówno jedno, jak i drugie źródło nie mają nic wspólnego z oficjalnym komunikatem ze strony wytwórni (gdyż taki jeszcze nie istnieje, i nie wiadomo czy kiedykolwiek się pojawi).

Przypomnijmy, że film trafi do polskich kin 28 lutego 2020 roku. Sonic The Hedgehog opowie historię jednego z najsłynniejszych jeży na świecie (przynajmniej jedynego niebieskiego), który pewnego dnia trafia na Ziemię. Jego śladem podąża zły doktor Robotnik. Głosu Sonicowi użycza Ben Schwartz. Na ekranie zobaczymy natomiast między innymi Jamesa Marsdena, Jima Carreya czy Neala McDonugha.

  1. Oficjalna strona internetowa marki Sonic
  2. Oficjalna strona internetowa Paramount Pictures