Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 25 maja 2019, 08:42

autor: Konrad "Serek" Serafiński

Premiera filmu Sonic the Hedgehog została przełożona

Premiera filmu Sonic the Hedgehog została opóźniona. Produkcja trafi do kin 14 lutego 2020 roku. Powodem przełożenia daty debiutu jest chęć naprawienia wyglądu głównego bohatera.

Sonic the Hedgehog przełożony na luty 2020. - Premiera filmu Sonic the Hedgehog została przełożona - wiadomość - 2019-05-25
Sonic the Hedgehog przełożony na luty 2020.

Film Sonic the Hedgehog nie zdążył nawet trafić do kin, a już wzbudził mieszane uczucia wśród fanów niebieskiego jeża. Pierwszy zwiastun został skrytykowany za animacje głównego bohatera oraz typ humoru, który zdecydowanie nie wszystkim trafił do gustu. Producenci postanowili wsłuchać się w pełne oburzenia głosy fanów i kilka dni po premierze trailera ogłosili zmianę wyglądu Sonica.

Nowy design postaci będzie wymagać większej ilości czasu. Dlatego premiera, która była planowana na listopad bieżącego roku, została przełożona. Reżyser ekranizacji przygód niebieskiego jeża, Jeff Fowler, ogłosił za pośrednictwem Twittera, że film ukaże się 14 lutego 2020 roku. Czy zmiana wyglądu postaci rzeczywiście zmieni nastawienie fanów do produkcji?

Niestety, wygląda na to, że Sonic the Hedgehog będzie kolejnym przykładem niezbyt dobrze zrealizowanej próby przeniesienia przygód postaci z gry na język filmu. Kontrowersje od pierwszych zapowiedzi, „zbyt ludzki” wygląd głównego bohatera, średnio zabawne żarty - to sprawia, że nie można być spokojnym o jakość produkcji. Przypomnijmy, że konkurencją dla Sonica miał być film Detective Pikachu. Tytuł okazał się średni, co jednak nie przeszkodziło mu przyciągnąć do kin zastępów widzów. Czy Sonic the Hedgehog również ma taką szansę?

  1. Oficjalna strona marki