Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 maja 2019, 11:35

autor: AlexB

Detective Pikachu przełamuje złą passę adaptacji gier w Box Office

Avengers: Koniec gry trzeci tydzień z rzędu znajduje się na szczycie weekendowego zestawienia Box Office USA. Tuż za hitem Marvela uplasował się Detektyw Pikachu, który ustanowił rekord, jeśli chodzi o premierę adaptacji gry.

Avengers: Koniec gry nie daje za wygraną. Superbohaterski przebój ze stajni Marvela, wyreżyserowany przez braci Russo, po raz kolejny uplasował się na pierwszym miejscu weekendowego Box Office USA. Przez ostatnie trzy dni zarobił on w Stanach Zjednoczonych ponad 63 miliony dolarów. Łącznie tytuł zebrał w tym kraju niemal 730,5 miliona dolarów, co jest trzecim wynikiem wszech czasów za oceanem, gorszym jedynie od rezultatów, jakie osiągnęły Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy i Avatar. Ta ostatnia produkcja wciąż zajmuje pierwsze miejsce wśród największych kasowych hitów w historii, jeśli chodzi o zarobki na całym świecie. Wkrótce powinna ona jednak uznać wyższość Końca gry. Do rekordu dziełu braci Russo brakuje już tylko 300 milionów dolarów.

Choć Avengersi utrzymali pierwsze miejsce w weekendowym zestawieniu Box Office, po piętach deptał im Detektyw Pikachu. - Detective Pikachu przełamuje złą passę adaptacji gier w Box Office - wiadomość - 2019-05-13
Choć Avengersi utrzymali pierwsze miejsce w weekendowym zestawieniu Box Office, po piętach deptał im Detektyw Pikachu.

Choć pogoń Avengers: Końca gry za rekordem Avatara jest bardzo emocjonująca, tym, co bardziej zwróciło uwagę wielu obserwatorów branży filmowej w najnowszym zestawieniu Box Office USA, był wynik osiągnięty przez Pokemon: Detektywa Pikachu. W weekend otwarcia film zdołał zebrać w Stanach Zjednoczonych 58 milionów dolarów (a 112,4 milionów na całym świecie). Pobił on tym samym o 10 mln osiągnięcie Tomb Raidera z 2001 roku i stał się najbardziej dochodową premierą w historii, jeśli chodzi o ekranizacje gier komputerowych. Po raz kolejny widzowie udowadniają, że marka i sentyment są silniejsze od względnie chłodnego przyjęcia ze strony krytyków.

Prócz Detektywa Pikachu w pierwszej dziesiątce najnowszego zestawienia weekendowego Box Office USA znalazły się jeszcze trzy nowości. Na najniższym stopniu podium uplasowały się Oszustki, czyli komedia Chrisa Addisona z Anne Hathaway i Rebel Wilson w rolach głównych. Film zarobił przez ostatnie trzy dni 13,5 miliona dolarów. Szóstą pozycję zajęła inna komedia – Poms Shane'a Atkinsona. Produkcja o podstarzałych cheerleaderkach zgromadziła za oceanem 5,1 miliona dolarów. Z kolei dziewiąte miejsce przypadło Tolkienowi, czyli filmowej biografii słynnego pisarza fantasy i twórcy tak kultowych pozycji, jak Hobbit czy Władca Pierścieni. Tytuł w reżyserii Dome'a Karukoskiego zanotował premierowy wynik na poziomie 2,1 miliona dolarów.

Pozycja

Poprzednio

Tytuł filmu

Przychód weekendowy (w dolarach)

Łączny przychód w USA (w dolarach)

Łączny przychód na świecie (w dolarach)

1.

1.

Avengers: Koniec gry

63 mln

723,49 mln

2,4 mld

2.

Nowość

Pokemon: Detektyw Pikachu

58 mln

58 mln

170,4 mln

3.

Nowość

Oszustki

13,5 mln

13,5 mln

27,2 mln

4.

2.

The Intruder

6,6 mln

20,9 mln

21,3 mln

5.

3.

Niedobrani

6,1 mln

19,7 mln

22,9 mln

6.

Nowość

Poms

5,1 mln

5,1 mln

-

7.

4.

Paskudy. UglyDolls

3,9 mln

14,2 mln

15,8 mln

8.

6.

Przypływ wiary

2,4 mln

37,1 mln

45,8 mln

9.

Nowość

Tolkien

2,1 mln

2,1 mln

-

10.

5.

Kapitan Marvel

1,8 mln

423,7 mln

1,1 mld

  1. Wyniki Box Office w serwisie Box Office Mojo