Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 3 maja 2019, 10:25

autor: Adrian Werner

Sonic the Hedgehog - wygląd bohatera filmu zostanie zmieniony

Mamy dobre wieści dla osób, którym nie przypadł do gustu wygląd tytułowego bohatera filmu Sonic the Hedgehog. W reakcji na krytykę reżyser Jeff Fowler postanowił zmienić projekt niebieskiego jeża.

Wygląd Sonica nie został przyjęty z entuzjazmem. - Sonic the Hedgehog - wygląd bohatera filmu zostanie zmieniony - wiadomość - 2019-05-03
Wygląd Sonica nie został przyjęty z entuzjazmem.

Kilka dni temu ukazał się pierwszy zwiastun filmu Sonic the Hedgehog, czyli kinowej adaptacji popularnej serii platformówek firmy Sega. Trailer wywołał bardzo negatywne reakcje, głównie z powodu wyglądu bohatera. Na szczęście producenci postanowili wsłuchać się w te głosy i projekt niebieskiego jeża zostanie zmieniony.

O decyzji tej poinformował na Twitterze reżyser filmu Jeff Fowler. Podziękował fanom marki za zwrócenie uwagi na ten problem i obiecał, że wygląd bohatera zostanie zmieniony tak, aby odpowiadał oczekiwaniom widzów.

Film ma trafić na ekrany kin w listopadzie i na razie wytwórnia Paramount nie zmieniła tego terminu. Na wprowadzenie potrzebnych zmian twórcy nie mają więc dużo czasu. Pozostaje mieć nadzieję, że jeśli nie zdążą, to premiera zostanie przesunięta.

Gry nie mają szczęścia do kinowych adaptacji. W tym roku szanse na zmianę tego stanu rzeczy ma Pokémon: Detektyw Pikachu. Zwiastuny tej produkcji zostały przyjęte znacznie cieplej niż Sonica. Twórcy wprowadzili pewne zmiany do projektów stworków, tak aby pasowały one do filmu z aktorską obsadą, ale wszystkie pokemony zachowały klasyczny wygląd znany z gier.

Natomiast Sonic w wersji kinowej nie prezentuje się przekonująco. Zamiast żywej istoty wygląda jak człowiek przebrany w tani kostium tej postaci. Paradoksalnie poprzez próbę zwiększenia realizmu projektu bohatera twórcy uzyskali efekt, który nie prezentuje się naturalnie.

Internauci po premierze zwiastuna przystąpili do poprawiania wyglądu bohatera i wiele z takich prób prezentuje się znacznie lepiej niż to, co pokazał trailer.

  1. Oficjalna strona marki