Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 lutego 2020, 12:33

autor: Aquma

Recenzje filmu Sonic The Hedgehog – jest nieźle, ale mogło być lepiej

W sieci pojawiły się już recenzje filmu Sonic. Szybki jak błyskawica. Wygląda na to, że mamy do czynienia z dość udaną produkcją. Jej największą zaletą jest Sonic, zaś największą wadą - słaby scenariusz.

Sonic wypadł całkiem nieźle. - Recenzje filmu Sonic The Hedgehog – jest nieźle, ale mogło być lepiej - wiadomość - 2020-02-13
Sonic wypadł całkiem nieźle.

W SKRÓCIE:

 1. film Sonic. Szybki jak błyskawica zbiera przeciętne recenzje;
 2. Rotten Tomatoes: 64%;
 3. Metacritic: 44%;
 4. zalety: Sonic, humor;
 5. wady: słaby scenariusz, brak sensownego pomysłu na film.

Wiemy już jak w recenzjach wypadł Sonic. Szybki jak błyskawica – film bazujący na znanej serii gier wideo, których głównym bohaterem jest zabawny, niebieski jeż. Wygląda na to, że mamy do czynienia z przeciętną produkcją, która bawi, ale nie jest pozbawiona wad. W serwisie Rotten Tomatoes film został oceniony pozytywnie przez 64% recenzentów (37 not). Z kolei na portalu Metacritic obraz ma średnią 44% (przy 22 ocenach).

Pośród największych zalet wymieniany jest humor oraz postać Sonica, którą zdaniem niektórych recenzentów naprawdę można polubić. Eksperci narzekają jednak na słaby, szkieletowy scenariusz, a także brak charakteru. Według części opinii jest to dość typowy film powstały na kanwie gry wideo – jego twórcy nie mieli ciekawego i oryginalnego pomysłu na to, jak przełożyć Sonica na język filmowy.

Warto odnotować, że po pierwszym trailerze omawiana produkcja wywołała spore kontrowersje – ich przyczyną był wygląd tytułowego bohatera, który zdaniem większości osób zupełnie nie przypominał swojego pierwowzoru z gier. Wytwórnia stojąca za tym tytułem – Paramount Pictures – zdecydowała się jednak na odważny krok: postać została przeprojektowana (wiązało się to również przesunięciem daty premiery). Dobrze, że dzieło ostatecznie nie rozczarowuje.

Sonic – recenzje

 1. New York Post – 3/4
 2. The Washington Post – 3/4
 3. San Francisco Chronicle – 75/100
 4. Observer – 3/4
 5. IGN – 7/10
 6. GamesRadar+ – 3/5
 7. Vulture – 60/100
 8. The Hollywood Reporter – 60/100
 9. Screen Rant – 3/5
 10. Screen Daily – 50/100
 11. USA Today – 2/4
 12. The Film Stage – C-
 13. IndieWire – C-
 14. TimeOut – 2/5
 15. Empire – 2/5
 16. The Telegraph – 2/5
 17. The Guardian – 2/5
 18. Variety – 40/100
 19. Slant – 38/100
 20. Movie Nation – 1,5/5
 21. AV Club – D+
 22. The New York Times – 30/100
 23. The Irish Times – 1/5

Sonic – wybrane opinie

Co najlepsze, humor często pojawia się w małych chwilach, niekoniecznie w tych oczywistych – Peter Hartlaub, San Francisco Chronicle.

Jeśli tytuł sprawia, że się krzywisz, to wiedz, że film jest o wiele lepszy niż na to zasługuje. Naprawdę będzie ci zależało na tym, co stanie się z tym kolczastym koleżką, nawet jeśli nigdy nie dbałeś o to, czy dotrzesz do siódmego poziomu - Johnny Oleksinski, New York Post.

Sonic. Szybki jak błyskawica to kolejna demonstracja tego, co się dzieje, gdy film jest kształtowany w oparciu o materiał źródłowy, z niewielką ilością fabuły i słabymi pomysłami na postacie – Matt Donato, We Got This Covered.

Jim Carrey w dobrej formie nie wystarcza, by debiut Sonica w filmie live-action nie sprawiał wrażenia straconej szansy. Jeśli te sugerowane kontynuacje się zmaterializują, to mamy nadzieję, że poprawi się w nich sposób prowadzenia opowieści - Amon Warmann, Empire.

Produkt końcowy nie jest tak zły, jak można było się obawiać – Roger Moore, Movie Nation.

Nie jest tak źle, jak sugerował zwiastun. Jest po prostu nudno, mdle i bezsensownie – Donald Clarke, The Irish Times.

 1. Paramount Pictures – strona oficjalna