Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 marca 2020, 11:52

autor: Adrian Werner

Pokemony pokonane - Sonic to najbardziej kasowa ekranizacja gry w USA

W amerykańskim box office film Sonic the Hedgehog zarobił już ponad 145 mln dolarów. Tym samym pobił wcześniejszy rekord Pokémon Detective Pikachu i stał się najbardziej kasową adaptacją gry w historii na tym rynku.

Pokemony pokonane - Sonic to najbardziej kasowa ekranizacja gry w USA - ilustracja #1
W USA Sonic wyprzedził wszystkie inne ekranizacje gier.

Film Sonic. Szybki jak błyskawica (Sonic the Hedgehog) stał się najbardziej dochodową adaptacją gry w historii amerykańskich kin. Na tym rynku produkcja zarobiła już 145,9 mln dolarów, przebijając wynik wcześniejszego rekordzisty w postaci Pokémon Detektyw Pikachu, który uzyskał 144,1 mln dolarów.

Dominacja błękitnego jeża dotyczy jednak tylko rynku amerykańskiego. W światowym box office zajmuje on czwarte miejsce z wynikiem 306,6 mln dolarów. W tej kategorii przegrywa nie tylko z Pokémon Detektyw Pikachu, który może się pochwalić 433 mln dol., ale również z Resident Evil: The Final Chapter (312 mln). Liderem pozostaje Warcraft: Początek (439 mln).

Warto dodać, że i tak imponujący wynik Sonic the Hedgehog byłby znacznie wyższy, gdyby nie zagrożenie koronawirusem. W krajach zachodnich spowodowało to zmniejszenie przychodów w końcowym okresie dystrybucji kinowej, ale przede wszystkim produkcja nie zadebiutowała wcale w Chinach. Na tym terytorium premiera została przełożona i na razie nie wiadomo kiedy się odbędzie.

Mimo to twórcy filmu i tak mają powody do zadowolenia. Początkowo film miał zadebiutować w listopadzie ubiegłego roku, co wymusiłoby na Sonicu bezpośrednią rywalizację z Krainą Lodu 2. Pierwszy zwiastun został jednak przyjęty tak źle z powodu fatalnego wyglądu głównego bohatera, że zdecydowano się na wiele miesięcy opóźnić premierę, po to aby kompletnie zmienić projekt jeża.

Przeróbki zwiększyły koszty, ale okazały się dobrą decyzją. Nowy wygląd postaci nie tylko został przyjęty znacznie cieplej, ale gdy film trafił do kin w lutym jego jedyną poważną konkurencją były Ptaki Nocy, które nie tylko są produkcją tylko dla dorosłych, ale też poradziły sobie w box office gorzej niż się spodziewano.

  1. Oficjalna strona internetowa marki Sonic
  2. Oficjalna strona internetowa Paramount Pictures