Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lutego 2021, 18:10

Milion wikingów przemierza Valheim

Twórcy Valheim, a więc najnowszego survivalowego hitu na Steamie, mają powody do zadowolenia. Zaledwie tydzień po debiucie w serwisie Valve produkcję zakupiło już ponad milion graczy. Tytuł sprzedawany jest na razie jedynie w ramach programu wczesnego dostępu.

Valheim, które oficjalnie zadebiutowało w programie wczesnego dostępu na początku tego miesiąca, jest już oficjalnie pierwszym niespodziewanym hitem tego roku i nie ma wątpliwości, że będzie o nim jeszcze głośno w najbliższych miesiącach. Twórcy tytułu ze szwedzkiego Iron Gate Studio ogłosili właśnie z dumą, że ich dzieło zostało kupione przez ponad milion osób.

Deweloperzy dziękują przy tym za otrzymane wsparcie ze strony fanów i wyrażają zaskoczenie tym, jak wielkim zainteresowaniem cieszy się Valheim. Szwedzi podają przy tym statystyki, które lepiej oddają jego skalę. Według steamowych danych, w pewnym momencie z grą bawiło się jednocześnie ponad 160 tysięcy graczy, a rozgrywkę w serwisie Twitch obserwowało w minionym tygodniu w porywach do 127 tysięcy widzów.

Twórcy podkreślają, że ich elektroniczne skrzynki pocztowe są wypełnione po brzegi sugestiami oraz podziękowaniami. Fani chwalą wiele elementów tytułu, w tym jego niewielkie rozmiary na dysku oraz oprawę graficzną. Deweloperzy zapewniają, że zrobią wszystko, by nie zawieść pokładanych w nich nadziei. W tej chwili pracują nad wyeliminowaniem największych błędów i innych problemów wychwyconych przez społeczność, równocześnie planują jednak kolejne duże aktualizacje. Jasne jest jednak, że Valheim pozostanie w programie wczesnego dostępu przynajmniej przez kolejny rok, albo i dłużej.

Valheim to sandboksowa survivalowa produkcja przeznaczona dla jednego lub maksymalnie dziesięciu graczy. Jej akcja rozgrywa się na proceduralnie generowanej mapie, która przedstawia tytułową krainę Valheim, inspirowaną nordycką kulturą oraz mitologią. Uczestnicy zabawy zbierają przeróżne zasoby, tworzą broń oraz konstruują budynki i statki, a następnie walczą z przerażającymi bestiami lub innymi wikingami pragnącymi zaznać chwały w boju.

  1. Valheim – strona oficjalna
  2. Valheim na Steamie