Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 6 lipca 2021, 14:48

autor: Iltutmiś

Cyberpunk 2077 z paczką modów, dzięki której gra działa jak marzenie

Youtuber Tyler McVicker stworzył wielostronicowy poradnik rekomendujący najlepsze modyfikacje, dzięki którym Cyberpunk 2077 staje się znacznie przyjemniejszy. Proponowany modpack naprawia między innymi teleportującą się policję, jazdę samochodami czy UI. Do tego wprowadza elementy wprost z Watch Dogs i Powrotu do przyszłości.

 

W SKRÓCIE:

  • Tyler McVicker (kiedyś Valve News Network) stworzył paczkę modów do Cyberpunka 2077 i zamieścił informacje o niej na swoim kanale YouTube.
  • Wybrane mody usprawniają funkcjonowanie policji czy model jazdy samochodów oraz naprawiają wiele błędów.
  • Z zawartością paczki proponowanej przez Tylera możecie się zapoznać na jego kanale YouTube oraz przy pomocy poradnika zamieszczonego przez autora.

Ostatnie miesiące to dla Cyberpunka 2077 czas kolejnych patchów (najnowszy 1.23), bugfixów i poprawek tworzonych przez studio CD Projekt RED. W międzyczasie, gdy OnePlus zaprezentował zegarek Cyberpunk 2077, a twórcy obiecywali poprawki, scena moderska nie pozostawała bezczynna. Moderzy nie próżnowali i od momentu premiery gry pojawiły się tysiące drobnych i większych modyfikacji naprawiających mechaniki Cyberpunka 2077 lub wręcz wprowadzających nowe pomysły do gry.

Wczoraj na kanale YouTube Tyler McVicker (Tyler niedawno przyglądal się Cyberpunkowi 2077 bez patcha Day 1) pojawił się materiał, w którym użytkownik ujawnił projekt, nad którym pracował. W wolnym czasie Tyler skompletował ponad 100 modyfikacji, dzięki którym granie w produkcję Redów przestało być niekomfortowe. Wybrane przez McVickera mody to twórczość wielu fanów, którzy za cel obrali naprawienie niedopracowanych elementów znalezionych w oficjalnej wersji Cyberpunka 2077. Trzeba dodać, że najnowsza gra twórców Wiedźmina nadal nie doczekała się REDkit-u, czyli zestawu narzędzi modderskich.

Co znajdziemy w środku?

Cały poradnik zawarty jest w jednym pliku. Mody wybrane przez Tylera są posortowane ze względu na rodzaj czy „niezbędność” do wyciśnięcia jak najwięcej radochy z gry. Wśród nich znajdziecie mody takie, jak Better Minimap, Drive Like You Stole It, Enhanced Police, wybór stacji radiowych i komplet mniejszych oraz większych nieoficjalnych bugfixów. Do tego w paczce znajdziecie moda odpowiedzialnego za naprawę nienaturalnych zachowań NPC-ów czy ciągle rozwijaną modyfikację pt. Kiroshi Opticals, przy pomocy której zhakujecie każdego przechodnia i poznacie ich losowo generowane historie, prawie jak w Watch Dogs. A jeśli jesteście fanami Powrotu do przyszlości, to zainteresuje Was mod wprowadzający samochód głównych bohaterów filmu. Sam jestem najbardziej zadowolony z totalnej przeróbki policji, która w końcu nie teleportuje się za gracza, prawidłowo korzysta z samochodów i funkcjonuje podobnie do swojego odpowiednika z Los Santos z GTA V.

Cyberpunk 2077 z paczką modów, dzięki której gra działa jak marzenie - ilustracja #1
Marty McFly byłby dumny.

Moderzy niejednokrotnie dokonywali już cudów. Na myśl może przyjść Fallout 4 czy kolejne części The Elder Scrolls (z wręcz rekordową popularnością w przypadku TES V: Skyrim). Wokół gier CD Projekt RED również tworzą się całe społeczności fanów, którzy w wolnym czasie dopieszczają kolejne części Wiedźmina. W wypadku Cyberpunka 2077 nie jest inaczej: pomimo nieudanego startu gra z każdym miesiącem wydaje się radzić coraz lepiej, a jedna z największych w branży społeczności fanów rodzi kolejne mniejsze i większe poprawki czy amatorskie rozszerzenia.

Cyberpunk 2077 z paczką modów, dzięki której gra działa jak marzenie - ilustracja #2

Autorowi paczki modów, Tylerowi McVickerowi, należą się ogromne brawa za pracę, jakiej się podjął. Dzięki niemu możemy pominąć jeden z pierwszych kroków modyfikowania gier, czyli prowadzenie poszukiwań perełek wśród całej fanowskiej twórczości. Sam w ten sposób potrafiłem spędzić niejeden weekend modyfikując Skyrima, po czym traciłem ochotę na samą grę. Teraz wystarczy, że zainstaluję rekomendowane mody i mogę grać w bliskiego obietnicom Cyberpunka 2077.

Nasi koledzy z kanału YouTube TVGry nie tak dawno także zebrali kilkanaście modów do najnowszej gry CD Projekt RED, które poprawią rozgrywkę i sprawią, że Cyberpunk 2077 będzie znacznie przyjemniejszy do grania.

Materiał Tylera McVickera