Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 marca 2021, 23:09

autor: Adrian Werner

Shadow Tactics: Blades of the Shogun - Aiko's Choice zapowiedziane

Firma Daedalic Entertainment i studio Mimimi Games zapowiedziały samodzielny dodatek Shadow Tactics: Blades of the Shogun - Aiko's Choice, który skoncentruje się na przygodach tytułowej wojowniczki Ninja.

Wiosenną edycję wirtualnej imprezy Future Games Show poprzedził piętnastominutowy segment poświęcony nadchodzącym produkcjom firmy Daedalic Entertainment. Jedną z najciekawszych nowości okazała się zapowiedź Shadow Tactics: Blades of the Shogun - Aiko's Choice, czyli samodzielnego dodatku to wyśmienitej gry taktycznej z 2016 roku.

Za rozszerzenie odpowiada zespół Mimimi Games, czyli studio, które opracowało również podstawową wersję gry oraz Desperados 3. Dodatek skoncentruje się na postaci tytułowej kunoichi Aiko, czyli wojowniczki ninja. To mistrzyni kamuflażu, potrafiąca przebierać się np. za gejszę, w celu odciągania uwagi przeciwników. Bohaterka myślała, że zostawiła morderczą profesję za sobą, ale powrót zagrożenia z jej przeszłości zmusi ją do ponownej walki. Pomogą jej w tym starzy kompani.

Dodatek pozwoli rozegrać trzy długie misje i tyle samo krótkich zadań przerywnikowych. Shadow Tactics: Blades of the Shogun - Aiko's Choice ukaże się pod koniec tego roku na PC i zaoferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

  1. Shadow Tactics: Blades of the Shogun - Aiko's Choice – karta dodatku na Steamie
  2. Oficjalna strona gry Shadow Tactics: Blades of the Shogun
  3. Recenzja gry Shadow Tactics: Blades of the Shogun – komandos z kataną

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej