Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Buzz Aldrin's Space Program Manager (PC)

Buzz Aldrin's Space Program Manager PC

Stworzona przez doświadczone na gruncie produkcji strategicznych studio Slitherine turowa gra strategiczno-symulacyjna, rekonstruująca wczesne etapy podboju kosmosu.

Strategiczne | turowe | kosmiczne | edukacyjne | indie

PC Windows
Okładka Buzz Aldrin's Space Program Manager (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

31października2014

Buzz Aldrin’s Space Program Manager to turowa strategia rekonstruująca wczesne etapy podboju kosmosu. Wydawcą i producentem gry jest firma Slitherine.

Akcja rozpoczyna się w połowie lat 50-tych ubiegłego wieku. Autorzy popuścili wodze fantazji i zaproponowali wizję świata, w którym największe państwa wspólnymi siłami założyły międzynarodową agencję kosmiczną (GSA) i to właśnie na jej czele staje gracz. Naszym zadaniem jest staranne zarządzanie budżetem, inicjowanie nowych programów, finansowanie projektów badawczych, rekrutowanie personelu (w tym techników, inżynierów, kontrolerów lotu, naukowców i astronautów) oraz ostatecznie również organizowanie samych misji kosmicznych. Wszystko to rozgrywane jest w systemie turowym. Gra zaoferuje dwa rodzaje zabawy. W trybie swobodnym bez żadnych ograniczeń zarządzamy agencją i organizujemy misje. Natomiast w kampanii zmuszeni jesteśmy także do radzenia sobie ze wścibskimi politykami, którzy wymagają od nas realizację krótkoterminowych celów.

Buzz Aldrin’s Space Program Manager stawia na realizm i pozwala na odtworzenie wielu autentycznych programów. W trakcie rozgrywki wyprodukujemy więc m.in. samolot X-15, satelitę Sputnik oraz statki Merkury, Gemini i Apollo. Jednocześnie gracze nie są niewolnikami historii. Podczas słynnych misji możliwe jest osiągnięcie sukcesu innymi drogami niż te, które zastosowano w rzeczywistości. Co więcej, w późniejszych fazach rozgrywki możemy kontynuować agresywny podbój kosmosu i np. znacznie wcześniej wybudować stacje orbitalną lub ostatecznie nawet wysłać misję załogową ma Marsa.

Rola gracza nie kończy się na samych przygotowaniach do misji. Zamiast tego musi również nadzorować również ich przebieg. W ich trakcie często dochodzi do awarii i wtedy sami decydujemy, czy zaryzykować życie członków załogi, czy nakazać im powrót. Podczas zabawy zajmujemy się również rozwojem samej agencji, poprzez konstrukcję nowych budynków i pomieszczeń. W grze znalazły się setki programów, misji i typów części mechanicznych, zarówno tych, które faktycznie były wykorzystywane, jak i tych, które nigdy nie wyszły poza fazę planów. Odpowiedni poziom realizmu zapewniło projektowi zaangażowanie w niego Buzza Aldrina, czyli amerykańskiego astronauty, który przeszedł do historii jako pilot lądownika Apollo 11 i drugi człowiek, który postawił stopę na powierzchni Księżyca.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,5 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.6 / 10 na podstawie 24 głosów czytelników.

Gry podobne do Buzz Aldrin's Space Program Manager

Wymagania wiekowe Buzz Aldrin's Space Program Manager

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Buzz Aldrin's Space Program Manager

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane: Core 2 Duo 1.33 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 GT lub lepsza), 1.5 GB HDD, Windows XP/Vista(SP2)/7(SP1)/8
W strategii Buzz Aldrin’s Space Program Manager obejmiemy kontrolę nad agencją kosmiczną
W strategii Buzz Aldrin’s Space Program Manager obejmiemy kontrolę nad agencją kosmiczną

wiadomość9 lutego 2013

Studio Slitherine zapowiedziało turową strategię Buzz Aldrin’s Space Program Manager. Obejmiemy w niej kontrolę nad agencją kosmiczną i naszym zadaniem będzie podbój kosmosu, w tym ostatecznie wysłanie misji załogowej na Marsa.

Ujawniono Space Program Manager, czyli grę pozwalającą pokierować własną agencją kosmiczną
Ujawniono Space Program Manager, czyli grę pozwalającą pokierować własną agencją kosmiczną

wiadomość28 listopada 2010

Specjalizujący się w turowych strategiach polski zespół Wastelands Interactive ujawnił swój najnowszy projekt. Okazał się nim koncentrujący się na lotach kosmicznych Space Program Manager.