Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Dungeon Hack (PC)
OkładkaDungeon Hack (PC)

Dungeon Hack PC

Dungeon Hack to program z gatunku RPG stworzony przez studio DreamForge dla koncernu Strategic Simulations Inc., w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia specjalizującego się w produkcjach opartych o markę Advanced Dungeons & Dragons.

RPG | fantasy | Dungeons & Dragons | klasyczne RPG

Dungeon Hack Premiera PC

11czerwca1993

producent: DreamForge Entertainment, Inc. wydawca: Strategic Simulations Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Dungeon Hack to program z gatunku RPG stworzony przez studio DreamForge dla koncernu Strategic Simulations Inc., w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia specjalizującego się w produkcjach opartych o markę Advanced Dungeons & Dragons. Gracz wcieli się tu w rolę bohatera, który został wysłany przez potężną czarodziejkę do tajemniczego kompleksu lochów. Gdzieś pośród sieci ciągnących się kilometrami korytarzy znajduje się magiczna kula. Jej odnalezienie jest głównym celem zabawy.

Gra rozpoczyna się od stworzenia bohatera (można też wybrać śmiałka, przygotowanego przez autorów programu). Do wyboru jest sześć ras (człowiek, elf, pół-elf, krasnolud, gnom i niziołek) oraz siedemnaście profesji (m.in. wojownik, paladyn, czarodziej, kleryk, złodziej i bard). Nasza postać opisana jest ponadto za pomocą sześciu umiejętności, których parametry ustalamy losowo lub ręcznie przydzielając punkty do każdej z nich. Na końcu decydujemy jeszcze o wyglądzie facjaty i przenosimy się bezpośrednio do lochu.

Akcja toczy się w czasie rzeczywistym, a to oznacza, że walka z potworami przypomina produkcje typu „hack’n’slash”. Gracz obserwuje świat z perspektywy pierwszej osoby, ruch odbywa się skokowo, tak jak w innych grach RPG wydanych przez Strategic Simulations Inc. Największą zaletą programu jest zmienny układ korytarzy, generowany losowo przed rozpoczęciem zabawy. Dzięki takiemu rozwiązaniu każda rozgrywka będzie zupełnie odmienna, gdyż oprócz terenu, modyfikacji ulega także położenie ważnych z punktu widzenia scenariusza obiektów, pułapek i potworów. W trakcie zabawy graczy czeka mozolne przemierzanie labiryntów, poszukiwanie ukrytych przycisków i ścian, eksterminacja licznej hordy potworów i kolekcjonowanie przedmiotów. Podobnie jak w innych produktach tego typu, trzeba będzie również zadbać o pożywienie i konieczność regeneracji sił podczas odpoczynku.

Dungeon Hack oferuje ładną, kolorową grafikę w niskiej rozdzielczości oraz niezły dźwięk. Na uwagę zasługuje dobrze przygotowana mapa, która od razu zaznacza położenie wszystkich obiektów, łatwy dostęp do inwentarza i statystyk bohatera, jak również niespotykana dotąd opcja „realizmu” – jeśli zginiesz, program uczciwie skasuje Twojego bohatera i wszystkie save’y.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 49 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dungeon Hack: Odpowiednia dla każdego wieku.