Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 sierpnia 2015, 13:04

autor: Entelarmer

Wrześniowa oferta PlayStation Plus: Twisted Metal, Grow Home i inne

Na oficjalnym blogu PlayStation pojawiła się lista gier, które zostaną udostępnione subskrybentom usługi PlayStation Plus we wrześniu. W programie wspinaczka botaniczna, zwiedzanie ruin, kraksy samochodowe i wiele innych atrakcji.

Jak co miesiąc, na oficjalnym europejskim blogu PlayStation opublikowano ofertę usługi PlayStation Plus na nadchodzący miesiąc. Od wtorku 1 września subskrybenci będą mogli pobrać kolejne 6 produkcji, z czego aż 4 przeznaczone będą dla posiadaczy konsoli PlayStation 4. Jedną z nich będzie debiutjące na tej platformie Grow Home od studia Reflection Interactive, które łączy eksplorację (poszukiwanie kolejnych roślin, które pozwolą dotlenić rodzinny świat bohatera) z elementami zręcznościowymi (wspinaczka) i… rozbudowy (dbanie o odpowiedni rozwój Start Plant – szybko rozrastającej się rośliny, dzięki której docieramy do kolejnych lokacji).

Kolejny miesiąc, kolejne gry za darmo dla opłacających PlayStation Plus. - Wrześniowa oferta PlayStation Plus: Twisted Metal, Grow Home i inne - wiadomość - 2015-08-25
Kolejny miesiąc, kolejne gry za darmo dla opłacających PlayStation Plus.

Powodów do narzekań nie będą mieli fani klasycznych gier platformowych w 2D, bowiem w ofercie znalazły się aż trzy tytuły tego typu. Pierwszy z nich to La-Mulana EX na konsolę PlayStation Vita, która klimaty niemal żywcem wyjęte z filmów o Indianie Jonesie łączą się z rozgrywką jako żywo przypominającą pierwsze odsłony serii Metroid. Pozostałe dwa tytuły to pełne zwariowanych bohaterów, humoru i zabaw z czasem Super Time Force Ultra (PS4 i PSV; tytuł uwzględnia postacie ekskluzywne dla urządzeń Sony) oraz beztekstowe (co nie znaczy: niefabularne), skupione na zabawach z prądem i magnetyzmem Teslagrad na PlayStation 4 i PlayStation 3.

Z kolei graczy przedkładających nad skakanie po platformach bardziej agresywną rozgrywkę powinien zainteresować Twisted Metal na PlayStation 3, w którym rywalizujące ze sobą grupy zabijaków zasiadają za kierownicą (albo sterami, bo wśród dostępnych zabawek nie zabrakło m.in. śmigłowca) uzbrojonych po zęby maszyn. Cel – dokonać jak największej i jak najbardziej efektownej rozwałki (a przy okazji wygrać zawody). Z kolei ostatni tytuł na liście to debiutujący na PlayStation 4 i PlayStation Vita Xeodrifter, będący „klasyczną przygodową grą akcji” z astronautą w roli głównej, który po bliskim spotkaniu z asteroidą odwiedzi 4 różne światy w poszukiwaniu materiałów do naprawy swojego statku.

Strzelba jako alternatywa dla klaksonu – witamy w Twisted Metal. - Wrześniowa oferta PlayStation Plus: Twisted Metal, Grow Home i inne - wiadomość - 2015-08-25
Strzelba jako alternatywa dla klaksonu – witamy w Twisted Metal.

Jak widać, posiadacze PlayStation 4 wciąż nie doczekali się w PlayStation Plus produkcji wysokobudżetowych, choć w kontekście braku tego typu gier w głosowaniu Vote to Play nikt chyba nie czuję się zaskoczony. Jeśli zaś już o tym mowa, to wypada wspomnieć o promocji w sklepie PlayStation Store na dwa tytuły, które przegrały głosowanie: Zombie Vikings oraz Armello. Te będzie można zakupić z rabatem 30% przez dwa pierwsze tygodnie września.

Lista gier, które zostaną udostępnione abonentom PlayStation Plus 1 września:

 • Grow Home (PS4)
 • Super Time Force Ultra (PS4, PSV)
 • Twisted Metal (PS3)
 • Teslagrad (PS4, PS3)
 • La-Mulana EX (PSV)
 • Xeodrifter (PS4, PSV)

Lista gier, które zostaną wycofane z oferty PlayStation Plus 1 września:

 • Lara Croft and the Temple of Osiris (PS4)
 • Limbo (PS4)
 • God of War Ascension (PS3)
 • Stealth Inc 2: A Game of Clones (PS4, PS3, PS Vita)
 • Sound Shapes (PS4, PS3, PS Vita)
 • CastleStorm Complete Edition (PS3, PS Vita)