Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSVPCXONEWiiSwitchPS4
Okładka La-Mulana EX (PSV)
OkładkaLa-Mulana EX (PSV)

La-Mulana EX

La-Mulana

La-Mulana to dwuwymiarowa gra platformowa, w której wcielamy się w postać poszukiwacza przygód przypominającego słynnego Indianę Jonesa. Następnie przemierzamy starożytne ruiny La-Mulana, pokonując napotkanych wrogów i unikając licznych pułapek.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | metroidvania | indie

La-Mulana EX Premiera

13cze2012

PC Wii

17gru2014

PSV

20mar2020

Switch PS4 XONE

La-Mulana to dwuwymiarowa produkcja zręcznościowa czerpiąca garściami z całej gamy sprawdzonych rozwiązań rodem z klasyki gatunku, w tym m.in. takich serii jak Castlevania, Metroid czy Montezuma. Głównym bohaterem gry jest Lemeza Kosugi - protagonista do złudzenia przypominający Indianę Jonesa. Kierując jego poczynaniami gracz zagłębia się w starożytnych ruinach La-Mulana, gdzie czekają na niego liczne pułapki i niebezpieczeństwa.

W grze można odkryć masę dróg pozwalających na osiągnięcie celu podróży głównego bohatera. Znalezione w trakcie eksploracji przedmioty pozwalają dotrzeć do ukrytych lub też niedostępnych wcześniej obszarów, jak to miało miejsce m.in w grach z serii Metroid. Grę charakteryzuje wysoki poziom trudności, więc każde podjęte działanie należy wcześniej dokładnie przeanalizować. Całość komplikuje fakt, że jedynym miejscem, w którym można odnowić energię są znajdujące się na powierzchni gorące źródła.

Na początku rozgrywki główny bohater ma na wyposażeniu tylko bicz służący do odpędzania wrogo nastawionych stworzeń, jednak z czasem wejdziemy w posiadanie znacznie lepszego uzbrojenia, takiego jak noże, topory, a nawet miecze samurajskie. Istotnymi elementami wyposażenia są także podręczny skaner, za pomocą którego odkryjemy liczne tajemnice ruin, a także komputer, który zależnie od kombinacji załadowanych na nim programów wpływa na umiejętności głównego bohatera (może np. wzmocnić obrażenia zadawane podczas ataków nożem, wyświetlić bardziej szczegółową mapę lokacji, zwiększyć odporność na ataki).

W trakcie eksploracji natknąć się można również na monety, które pozwalają na zakup dodatkowego ekwipunku (bomb, amunicji do pistoletu itd.), specjalne przedmioty powiększające pulę punktów życia głównego bohatera, a także relikty potrzebne do obudzenia ukrytych w czeluściach ruin bossów.

Dwuwymiarowa oprawa wizualna gry jest hołdem dla staroszkolnych platformówek. Prosta szata graficzna jak i muzyka przywodzą na myśl leciwe zręcznościówki, co z pewnością przywoła wiele wspomnień wśród graczy starej daty.

Wymagania wiekowe La-Mulana EX: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
Wii
PSV
Switch
PS4
XONE