Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4XONE
Okładka Zombie Vikings (PC)

Zombie Vikings

Dwuwymiarowa gra platformowa z elementami gatunku hack’n’slash, opracowana przez niezależne studio Zoink Games, znane za sprawą mocno absurdalnej produkcji Stick It to the Man!.

Przygodowe | hack'and'slash | platformówki | 2D | humorystyczne | przygodowe gry akcji

Okładka Zombie Vikings (PC)

data premiery gry:

1wrz2015

PS4

7gru2015

PC

22lut2017

XONE

Zombie Vikings to hack’and’slash, za którego stworzenie odpowiada niezależne studio Zoink Games, twórcy absurdalnego Stick It to The Man! z 2014 roku.

Akcja omawianego tytułu rozpoczyna się w momencie, kiedy niejaki Loki decyduje się ukraść ostatnie magiczne oko Odyna. Ten podejmuje desperacki krok, przywołując do życia czwórkę odrażających wikingów zombie, których zadaniem jest odzyskać tę niezwykle cenną zgubę.

Jak już zostało wspomniane, w Zombie Vikings zainteresowani znajdą czterech grywalnych bohaterów: Gunnborga, Hedgy’ego, Seagurda i Caw-kaa!. Każdy z nich dysponuje innymi umiejętnościami, które pozwalają szybko rozprawiać się z kolejnymi hordami przeciwników. W czasie walki pomocny okazuje się dostępny oręż, tym bardziej że we wspomnianym tytule twórcy zaimplementowali aż 40 rodzajów broni (te mogą pochwalić się bardzo kreatywnymi nazwami, np. Stinknir czy Blunt Fish Trauma). Gracz może również używać odrąbanych, wymiotujących głów swoich kompanów jako efektywnego i zarazem efektownego narzędzia obrony. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyposażyć naszych nieumartych także w stosowne runy, dzięki którym wikingowie będą mogli między innymi wykonywać podwójny skok. Co istotne, gra pozwala bawić się w czteroosobowym trybie kooperacji – zarówno tym „kanapowym”, jak i z wykorzystaniem Internetu. Wspólna rozgrywka bardzo urozmaica zabawę, pozwalając graczom chociażby łączyć się w jednego wielkiego wikinga-zombie czy sprawniej radzić sobie ze wszelkiej maści oponentami za sprawą bardziej złożonych ataków.

Rzeczona produkcja, podobnie jak poprzedni projekt studia Zoink Games, charakteryzuje się niezwykle barwnym, przesyconym irracjonalnym humorem wątkiem fabularnym, który stworzony został przy współpracy z komediowym pisarzem Zachiem Weinersmithem. Całość idealnie podkreśla bardzo ładna, ręcznie rysowana oprawa wizualna, która z całą pewnością przypadnie do gustu fanom nieco bardziej zwariowanych produkcji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 4  

Oczekiwania czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Gry podobne do Zombie Vikings

Klasyfikacja PEGI Zombie Vikings

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Zombie Vikings

PC Windows

Minimalne: Dual Core 2.1 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GT 520 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7

PC
PS4
XONE