Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweANDPSVPCPS4
Okładka Titan Souls (AND)

Titan Souls

Dwuwymiarowa przygodówka akcji w stylu retro, łącząca inspiracje typowymi grami RPG z elementami kultowego Shadow of the Colossus z konsoli PS2.

Przygodowe | fantasy | 2D | top-down | indie | przygodowe gry akcji | soulslike

Okładka Titan Souls (AND)

data premiery gry:

14kwi2015

PC PS4 PSV

2wrz2015

AND

Titan Souls to nietypowa, przygodowa gra akcji, łącząca inspiracje typowymi RPG-ami w stylu Dark Souls z elementami legendarnej gry z konsoli PlayStation 2 - Shadow of the Colossus. Tytuł został stworzony, przy wsparciu firmy Devolver Digital, przez niezależne, trzyosobowe studio Acid Nerve i stanowi komercyjną wersję darmowej aplikacji, która wygrała 28. edycję cyklicznego konkursu Ludum Dare. Jego celem jest stworzenie jak największej liczby gier w czasie 48 (twórcy indywidualni) bądź 72 godzin (zespoły).

Fabuła

Akcja gry osadzona jest w ruinach, stanowiących spuściznę tajemniczej, dawno wymarłej cywilizacji. Jak wieść niesie, ukryto w nich tytułowe dusze tytanów, będące źródłem wszelkiego życia. Te unikalne artefakty zostały jednak roztrzaskane na szereg drobnych kawałków, zaś każdego z nich broni jeden legendarny golem. Podczas rozgrywki wcielamy się w postać młodego wojownika, którego zadaniem jest pokonanie potworów i zgromadzenie wszystkich fragmentów artefaktu. I nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że nasz bohater wyrusza w swą misję, wyposażony jedynie w łuk oraz jedną strzałę.

Mechanika

W grze Titan Souls na platformie PC, PS4 itd. rozwój wydarzeń obserwujemy w klasycznej, dwuwymiarowej perspektywie top-down. Protagonista przemierza starożytne ruiny, rozwiązując rozmaite zagadki logiczne oraz walcząc ze wspomnianymi golemami. Każdy ze stworów stanowi zupełnie odmienne wyzwanie. Stwory dysponują rozmaitymi umiejętnościami i stylami walki. Każdy posiada też swoje mocne i słabe strony, a ich odkrycie stanowi klucz do zwycięstwa w potyczkach. Niewątpliwą komplikację stanowi fakt, że nasz cały arsenał to łuk wyposażony w jedną jedyną strzałę. Aby więc ponownie zaatakować przeciwnika, nasz bohater musi najpierw podnieść wystrzelony uprzednio pocisk.

Kwestie techniczne

W porównaniu ze stworzoną w kilkadziesiąt godzin pierwotną wersją gry, finalny Titan Souls na platformie PC, PS4 itd. cechuje się wyraźnie poprawioną szatą graficzną, która jednak wciąż utrzymana jest w oldskulowej, piksel-artowej stylistyce. Poza ulepszeniem systemu sterowania, autorzy położyli też spory nacisk na rozbudowanie warstwy fabularnej, oferując zdecydowanie dłuższą kampanię z większą ilością zagadek i potworów do pokonania. Warto także odnotować, że wersja tytułu wydana na urządzeniach z systemem Android, wymaga do działania mobilnego kontrolera gier i urządzeń z serii Nvidia Shield.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 375 głosów czytelników.

Gry podobne do Titan Souls

Klasyfikacja PEGI Titan Souls

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Titan Souls

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5 2.0 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 660/Radeon HD 7850 lub lepsza
 • 400 MB HDD
 • Windows Vista/7/8
Sony PlayStation 4

Sony PlayStation 4

 • Wykorzystuje:
 • PlayStation Network
PlayStation Vita

PlayStation Vita

 • Wykorzystuje:
 • PlayStation Network
Android

Android

 • Wymagania sprzętowe:
 • Nvidia Shield Android TV / Nvidia Shield Tablet
Sony ujawnia terminy premier wyczekiwanych indyków na konsolach PlayStation (m.in. Bastion, Titan Souls)
Sony ujawnia terminy premier wyczekiwanych indyków na konsolach PlayStation (m.in. Bastion, Titan Souls)

wiadomość27 lutego 2015

Firma Sony ujawniła daty premier wyczekiwanych przez użytkowników konsol PlayStation gier niezależnych. Poznaliśmy terminy, w których ukaże się m.in. Bastion, Titan Souls, Shovel Knight czy też Jamestown Plus.

Zapowiedziano Titan Souls
Zapowiedziano Titan Souls

wiadomość11 czerwca 2014

Studio Acid Nerve i firma Devolver Digital zapowiedziały przygodową grę akcji Titan Souls, która zmierza na pecety oraz konsole PlayStation 4 i PlayStation Vita. Produkcja stanowi rozwinięcie jednego z najciekawszych darmowych projektów zeszłego roku.

PC
PS4
PSV
AND