Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4PS3PSVPC
Okładka Velocibox (PS3)

Velocibox

Wyjątkowo szybka gra zręcznościowa, stanowiąca wyzwanie nawet dla najbardziej doświadczonych graczy. W trakcie rozgrywki kontrolujemy mały pomarańczowy sześcian, pędzący przez korytarz pełen różnego rodzaju przeszkód, których musimy unikać.

Zręcznościowe | TPP | platformówki 3D | indie

Okładka Velocibox (PS3)

data premiery gry:

8wrz2014

PC

28lip2015

PS4 PS3 PSV
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Velocibox to wyjątkowo szybka gra zręcznościowa, zbudowana z myślą o najbardziej doświadczonych graczach. Tytuł został stworzony przez jednoosobowe studio z Malezji. Produkcja jest debiutem dewelopera i jego pierwszym komercyjnym projektem. Autor inspirował się wieloma przebojami indie, w tym grą Super Hexagon.

Zasady rozgrywki są wyjątkowo proste. Gracze kontrolują mały pomarańczowy sześcian pędzący przez długi prosty korytarz. Na naszej drodze stają różnego rodzaju przeszkody, takie jak ściany czy kolumny, które musimy omijać, wskakując na boczne ściany oraz sufit tunelu. Gracze mogą przesuwać się jednorazowo w lewo i prawo lub błyskawicznie przeskakiwać na przeciwległą ścianę do tej, na której się aktualnie znajdują. Każde spotkanie z przeszkodą kończy się śmiercią i etap musimy rozpoczynać od nowa. Autor przygotował w sumie ponad 70 poziomów o rosnącym poziomie trudności. Na każdym z nich znajdują się małe pomarańczowe klocki, a ich zdobycie wpływa na ostateczny wynik punktowy. Dodatkowo Velocibox zawiera opcjonalny tryb ekstremalnej trudności o nazwie Super Velocibox, przewidziany dla prawdziwych hardcore'owców.

Oprawa gry jest minimalistyczna i składa się w zasadzie wyłącznie z prostych i wyrazistych geometrycznych kształtów. Całość prezentuje się nadzwyczaj dobrze, mimo tego, że nie korzysta z robiących wrażenie fajerwerków graficznych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Velocibox

Klasyfikacja PEGI Velocibox

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Velocibox

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.6 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 405/ Radeon HD 5400 lub lepsza
  • 90 MB HDD
  • Windows XP
PS4
PS3
PSV
PC