Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSVPS4PS3WiiUPCiOSANDWP
Okładka Cosmophony (PS3)
OkładkaCosmophony (PS3)

Cosmophony

Zręcznościowa gra muzyczna, w której gracze sterują małym pojazdem, pędzącym ze stałą szybkością przez pełen przeszkód tunel. Tytuł odznacza się wysokim stopniem trudności oraz soundtrackiem złożonym w całości z utworów z gatunku Drum & Bass.

Zręcznościowe | muzyczne | indie | shoot 'em up

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cosmophony Premiera

25wrz2014

iOS AND WP

30paź2014

WiiU

5maj2015

PSV PS4 PS3

9lip2015

PC

Gry podobne do Cosmophony

Child of Eden

Race the Sun

Hyper Void

Cosmophony to gra zręcznościowa, łącząca elementy rail shootera oraz produkcji rytmiczno-muzycznej. Za jej stworzenie odpowiada francuskie studio Bento, które specjalizuje się w przygotowaniu oprogramowania deweloperskiego dla popularnego silnika Unity, a także mniejszych tytułów na platformy mobilne. W opracowywaniu gry twórcy współpracowali ściśle z DJ Salarymanem, który skomponował w całości ścieżkę dźwiękową tytułu, składającą się z oryginalnych utworów w gatunku Drum & Bass.

W trakcie zabawy gracze kontrolują serce upadłej bogini, której nie udało się utrzymać harmonii we wszechświecie. Warstwa fabularna jest tutaj jedynie pretekstem do rozpoczęcia gry i nie ma większego znaczenia, co dodatkowo podkreśla bardzo minimalistyczny i abstrakcyjny styl graficzny całości.

Model rozgrywki jest prosty. Gracze pędzą ze stała prędkością przez prosty tunel, najeżony wszelkiego rodzaju przeszkodami i przeciwnikami, których rozmieszczenie związane jest z rytmem odtwarzanych w tle utworów muzycznych. Serce bogini poruszać może się po jednej z siedmiu ścieżek, na które został podzielony tunel. Przeskakując pomiędzy nimi jesteśmy w stanie uniknąć zderzenia z klockami blokującymi drogę lub spotkania z nieruchomymi wrogami, których na szczęście w razie czego możemy próbować zestrzelić. Naszym celem jest dodarcie do końca poziomu bez utraty życia. Cosmophony oferuje jedynie pięć leveli, które odblokowujemy dopiero po idealnym przejściu poprzedniego. Nie jest to proste zdanie, bowiem twórcy zadbali o wyjątkowo wysoki stopień trudności rozgrywki, która powinna być wyzwaniem nawet dla weteranów podobnych produkcji. Najtrudniejsze fragmenty leveli możemy jednak przechodzić w trybie treningowym, co pomaga poprawić wcześniejsze błędy.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Cosmophony

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
PSV
PS4
PS3
WiiU
PC
iOS
AND
WP