Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneXONEiOSPC
Okładka Heroes of Normandie (XONE)

Heroes of Normandie

Opracowana przez studio Cat Rabbit przy wsparciu firmy Slitherine taktyczna strategia turowa w realiach II wojny światowej, będąca elektroniczną adaptacją popularnej planszówki z 2014 roku.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe | planszowe | taktyczne | humorystyczne

Okładka Heroes of Normandie (XONE)

producent: Cat Rabbit

data premiery gry:

anulowana

XONE

1paź2015

PC

28lip2016

iOS

Heroes of Normandie to turowa strategia taktyczna w realiach II wojny światowej, która odznacza się umiarkowanie skomplikowanymi regułami zabawy, sporą dynamiką rozgrywki i lekką, humorystyczną otoczką. Mamy tu do czynienia z pecetową adaptacją planszówki o tym samym tytule, wydanej w 2014 roku. Omawianą produkcję stworzyło studio Cat Rabbit przy wsparciu firmy Slitherine, która specjalizuje się we wszelkiej maści niszowych strategiach, zwłaszcza wojennych.

Akcja toczy się w tuż po D-Day, czyli po lądowaniu aliantów w Normandii w 1944 roku. Do dyspozycji graczy oddano trzy grywalne armie – amerykańską, brytyjską i niemiecką. Każda z nich dysponuje bogatym zestawem unikatowych jednostek i elementów ich wyposażenia oraz specjalnych zdolności (reprezentowanych przez karty zagrywane z wirtualnej ręki). Oprócz tego wszystkie strony konfliktu otrzymały osobną kampanię fabularną, w której pierwsze skrzypce grają tytułowi bohaterowie, tacy jak niemiecki marszałek polny Von Kamptz czy uwielbiający karabiny maszynowe The Rock z USA.

Twórcy przygotowali także szybkie potyczki oraz specjalne miniscenariusze w trybie Rogue o wyśrubowanym poziomie trudności. Nie brakuje również możliwości pojedynkowania się z żywymi przeciwnikami oraz edytora, który pozwala tworzyć własne mapy i armie, a następnie dzielić się nimi ze społecznością skupioną wokół gry.

Heroes of Normandie w wersji pecetowej odznacza się niezbyt zaawansowaną oprawą graficzną. Składają się na nią w gruncie rzeczy elementy ze stołowego pierwowzoru, które zostały przeniesione w quasi-trójwymiar oraz opatrzone prostymi animacjami i efektami specjalnymi. Mimo to produkt prezentuje się całkiem estetycznie, a w dodatku działa płynnie nawet na wiekowych komputerach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do Heroes of Normandie

Wymagania wiekowe Heroes of Normandie

12+

Wymagania sprzętowe Heroes of Normandie

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows Vista/7/8/10
Heroes of Normandie – komputerowa adaptacja uznanej planszówki
Heroes of Normandie – komputerowa adaptacja uznanej planszówki

wiadomość20 sierpnia 2015

Firma Slitherine i studio Cat Rabbit powoli kończą prace nad grą Heroes of Normandie – lekką strategią taktyczną w realiach II wojny światowej, stanowiącą adaptację planszówki o tym samym tytule. Produkcja wyjdzie 22 września na PC i nieco później na iPada.

PC
iOS
XONE