Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2015, 12:25

autor: Draug

Heroes of Normandie – komputerowa adaptacja uznanej planszówki

Firma Slitherine i studio Cat Rabbit powoli kończą prace nad grą Heroes of Normandie – lekką strategią taktyczną w realiach II wojny światowej, stanowiącą adaptację planszówki o tym samym tytule. Produkcja wyjdzie 22 września na PC i nieco później na iPada.

Heroes of Normandie – kolejna planszówka, która pokonuje drogę ze stołów na ekrany komputerów.
Heroes of Normandie – kolejna planszówka, która pokonuje drogę ze stołów na ekrany komputerów.
Heroes of Normandie w skrócie:
  • Producent / wydawca: Cat Rabbit / Slitherine
  • Co to jest: turowa strategia taktyczna w realiach II wojny światowej, stworzona na bazie planszówki o tym samym tytule
  • Cechy szczególne: humorystyczna otoczka, spora dynamika starć
  • Platformy sprzętowe: PC, iOS
  • Termin premiery: 22 września 2015 (PC)

Graliście może w wydaną w 2014 roku planszówkę Heroes of Normandie? Nie? Nic straconego, bowiem za kilka tygodni na rynek trafi jej cyfrowa adaptacja. Studio deweloperskie Cat Rabbit we współpracy z firmą Slitherine (specjalistami od wszelkiej maści niszowych strategii, zwłaszcza wojennych) tworzy cyfrową adaptację stołowego pierwowzoru. Będzie to turowa strategia taktyczna z akcją osadzoną w czasach II wojny światowej – a dokładniej w tytułowej Normandii tuż po lądowaniu aliantów (czyli w roku 1944). Tak jak planszówka, elektroniczne Heroes of Normandie będzie traktowało owe realia lekko i z humorem, kładąc nacisk na stosunkowo dynamiczną zabawę, ale w rozgrywce nie zabraknie także odpowiedniej dawki taktycznej głębi. Produkcja powstaje z myślą o pecetach oraz iPadach. Użytkownicy pierwszej z wymienionych platform zagrają 22 września 2015 roku, natomiast graczom mobilnym przyjdzie poczekać na swoją kolej trochę dłużej.

Na wstępie omawiana pozycja będzie oferowała trzy grywalne armie – amerykańską, brytyjską i niemiecką. Każda z nich to bogaty zestaw unikatowych jednostek, elementów wyposażenia i specjalnych zdolności (reprezentowanych przez zagrywane z ręki karty), a także osobna kampania fabularna, w której pierwsze skrzypce grają tytułowi bohaterowie, tacy jak niemiecki marszałek polny Von Kamptz czy miłujący karabiny maszynowe The Rock z USA. Oprócz tego na graczy będą czekały szybkie potyczki oraz specjalne miniscenariusze w trybie Rogue o wyśrubowanym poziomie trudności. Nie zabraknie też możliwości pojedynkowania się z żywymi przeciwnikami oraz edytora, pozwalającego tworzyć własne mapy i armie.

To jednak tylko początek rozwoju Heroes of Normandie – deweloper obiecuje regularne wzbogacanie gry o dodatkową zawartość. I trudno mieć co do tego jakiekolwiek wątpliwości, patrząc na to, ilu dodatków doczekał się planszowy pierwowzór…