Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2015, 10:36

autor: Góral

Hearthstone: Heroes of Warcraft być może ukaże się na konsolach

Hamilton Chu, producent wykonawczy w studiu Blizzard Entertainment, wyjawił, że deweloper zamierza rozwijać karciankę Hearthstone: Heroes of Warcraft przez kolejnych 10-20 lat. Ponadto rozważana jest także wersja konsolowa, ale nie powstanie ona w najbliższym czasie.

Studio Blizzard Entertainment ma dalekosiężne plany związane z dalszym rozwojem popularnej karcianki Hearthstone: Heroes of Warcraft. W wywiadzie dla serwisu GameSpot, producent wykonawczy Hamilton Chu zdradził, że amerykański deweloper ma zamiar troszczyć się o swój darmowy hit przez następne 10 – 20 lat. Co ciekawe, wraz z kolejnymi aktualizacjami i dodawaniem do zabawy nowych kart, wiąże się pewien dość spory problem. Jednym z głównych motorów napędowych Hearthstone jest bowiem niski próg wejścia. Produkcja jest obecnie stosunkowo łatwa do nauczenia, ale wraz z kolejnymi dodatkami sytuacja ma się zmieniać i mnogość kart może zniechęcić nowych graczy. Chu stwierdził, że Blizzard Entertainment nie wypracował jeszcze rozwiązania tego problemu. Niewykluczone, że w przyszłości deweloper będzie usuwał niektóre karty, albo wymyśli coś innego.

Hearthstone: Heroes of Warcraft towarzyszyć będzie nam jeszcze przez szereg lat. - Hearthstone: Heroes of Warcraft być może ukaże się na konsolach - wiadomość - 2015-08-20
Hearthstone: Heroes of Warcraft towarzyszyć będzie nam jeszcze przez szereg lat.
Hearthstone: Heroes of Warcraft w skrócie:
  • Gatunek: karcianka
  • Deweloper: Blizzard Entertainment
  • Platformy sprzętowe: PC, urządzenia mobilne (iOS, Android)
  • Data premiery: 11 marca 2014 roku (PC), 2 kwietnia 2014 (iOS), 17 grudnia 2014 (Android)
  • Inne: deweloper zamierza rozwijać grę przez 10 - 20 lat; rozważana jest wersja konsolowa

Kolejną poruszoną w wywiadzie kwestią jest wersja konsolowa. Jeżeli takowa kiedyś powstanie, to z pewnością nie nastąpi to w najbliższym czasie.

„To dużo ciężkiej pracy. Sprawienie, że w Hearthstone gra się tak dobrze na telefonach, PC-tach i tabletach zajęło nam sporo czasu. Równie ważne dla nas byłoby uzyskanie tej samej jakość na konsolach, więc jeżeli kiedykolwiek to zrobimy, to poświęcimy na to sporo czasu” – stwierdził Chu.

Deweloper wyjawił jeszcze, że jedną z najczęściej powtarzanych próśb fanów jest właśnie wersja na konsole. Studio doskonale rozumie, że fajnie byłoby zasiąść na kanapie przed wielkim telewizorem i popykać w karciankę. Blizzard zdecydowanie bierze więc takową edycję pod uwagę, ale, jak wspomniałem wcześniej, nie ma co liczyć na jej debiut w najbliższych miesiącach.

Obecnie Hearthstone: Heroes of Warcraft dostępne jest na komputerach PC oraz urządzeniach mobilnych (tablety i smartfony działające pod kontrolą systemów operacyjnych iOS i Android). Produkcja udostępniana w modelu biznesowym free-to-play okazała się sporym sukcesem i według najnowszych danych generuje miesięcznie 20 milionów dolarów przychodu.

24 sierpnia ukaże się kolejny dodatek do hitowej karcianki, zatytułowany Wielki Turniej. Rozszerzenie wprowadzi do gry 132 karty, dodatkowych bohaterów oraz nową mechanikę zabawy nazwaną Inspiracja.