Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2015, 09:26

autor: Góral

Hearthstone: Heroes of Warcraft generuje 20 mln USD miesięcznie

Karcianka Hearthstone: Heroes of Warcraft może i nie jest najbardziej dochodową grą wykorzystującą system free-to-play, ale w swoim gatunku obecnie nie ma sobie równych. Z najnowszych danych wynika, że tytuł generuje około 20 milionów dolarów przychodu miesięczne.

Na początku maja bieżącego roku dowiedzieliśmy się, że popularna gra Hearthstone: Heroes of Warcraft może się pochwalić ponad 30 milionami zarejestrowanych użytkowników. Ostatnio firma Activision Blizzard zdradziła, że rzeczony tytuł wygenerował do spółki z Heroes of the Storm i Destiny 1,25 miliarda dolarów przychodu. Dziś mamy kolejne informacje związane z pieniędzmi wyciąganymi przez Blizzarda z hitowej karcianki. Według najnowszych danych, opublikowanych przez firmę badawczą SuperData, Hearthstone: Heroes of Warcraft jest obecnie dominującą grą w gatunku karcianek i miesięcznie przynosi około 20 milionów dolarów przychodu. Ogromny wzrost przychodu (około 31%) nastąpił wraz z debiutem produkcji na smartfonach. Obecnie obie wersje (PC-towa i mobilna) przynoszą po około 10 milionów dolarów miesięcznie.

Mobilny Hearthstone: Heroes of Warcraft zaczął generować mnóstwo pieniędzy po wypuszczeniu przez Blizzard wersji na smartfony. - Hearthstone: Heroes of Warcraft generuje 20 mln dolarów miesięcznie - wiadomość - 2015-08-12
Mobilny Hearthstone: Heroes of Warcraft zaczął generować mnóstwo pieniędzy po wypuszczeniu przez Blizzard wersji na smartfony.
Hearthstone: Heroes of Warcraft generuje 20 mln dolarów miesięcznie - ilustracja #3

Oprócz Hearthstone: Heroes of Warcraft Blizzard w ostatnim czasie wypuścił także inny tytuł free-to-play. Jest nim MOBA Heroes of the Storm, która zadebiutowała na komputerach PC w czerwcu bieżącego roku. Tytuł opiera się na podobnych zasadach co LoL i Dota 2, ale tak samo jak omawiana karcianka, jest dużo łatwiejszy do opanowania. Szczegóły na ten temat znajdziecie w naszej recenzji.

W czym tkwi sukces Hearthstone: Heroes of Warcraft? Według analityków SuperData chodzi o głęboki system rozgrywki i łatwą do opanowania zabawę. Tytuł jest znacznie przyjaźniejszy niż funkcjonujące od lat Magic: The Gathering i dla wielu graczy może stanowić bilet do świata karcianek. Oprócz tego jest darmowy oraz dostępny na różnych urządzeniach.

Warto także pamiętać, że gra jest cały czas rozwijana. Od momentu premiery w marcu 2014 roku, projekt doczekał się już kilku dodatków i cały czas powstają kolejne. W tym miesiącu ukazać ma się Wielki Turniej, który wzbogaci rozgrywkę między innymi o 132 kolejne karty, dodatkowych bohaterów, a także nową zdolność.

SuperData już nie raz dostarczała nam ciekawostki związane z popularnością gier. Firma w swoich analizach wykorzystuje wewnętrzne i oficjalne dane pozyskane od samych deweloperów oraz wydawców, informacje pochodzące od różnych instytucji płatniczych (PayPal, Visa) i nie tylko.