Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCWiiUSwitchXONEPS4PSV
Okładka TorqueL (PC)
OkładkaTorqueL (PC)

TorqueL

Nietypowa dwuwymiarowa platformówka, zainspirowana popularną w kręgach indie produkcją Thomas Was Alone. W dziele japońskich deweloperów zrzeszonych pod egidą FullPowerSideAttack.com kontrolujemy pewnego dżentelmena, którego ktoś postanowił zamknąć w kolorowej skrzynce.

Zręcznościowe | platformówki | elementy logiczne | 2D | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

TorqueL Premiera

22sty2015

PC

11sie2015

PS4 PSV

9lis2016

WiiU

18paź2017

XONE

15lut2018

Switch

Gry podobne do TorqueL

Limbo

VVVVVV

6180 the moon

TorqueL to oryginalna dwuwymiarowa platformówka, w której gracze kontrolują postać zamknięta w małym kwadratowej skrzynce. Za stworzenie tytułu odpowiada grupka niezależnych japońskich deweloperów ze studia FullPowerSideAttack.com, którzy do tej pory pracowali na projektami przeznaczonymi na pecety oraz swój rynek lokalny. Jedną z inspiracji autorów był niezależny przebój Thomas Was Alone. Za lokalizację gry odpowiada firma Playism, specjalizująca się w dystrybucji japońskich produkcji indie.

Z pozoru gra wydawać może się jedną z wielu dwuwymiarowych platformówek retro. Deweloeprzy zdecydowali się jednak na unikalny zabieg. Zamknęli oni głównego bohatera – małego dżentelmena w kapeluszu – w kwadratowym pudle/klatce. Schronienie to z pozoru jest całkowicie nieruchome, ale gracze mogą wedle uznania rozszerzać na zewnątrz wszystkie cztery jego ściany. Przy wykorzystaniu sił grawitacji oraz otoczenia, możemy zacząć toczyć się przez kolejne poziomy i przeszkody, wysuwając z pudła swoiste „nogi”. Sterowanie ogranicza się do wykorzystania sześciu przycisków, cztery odpowiadają za każdą ze ścian klatki, a dwa pozostałe za kierunek jej ruchu (prawo lub lewo). Twórcy przygotowali w sumie 50 poziomów, które wymagać będą nie tylko zręczności, ale również logicznego myślenia i planowania.

Oprawa TorqueL jest wyjątkowo minimalistyczna i nawiązuje do klasycznych 8-bitowych klasyków. Grafika korzysta z oszczędnej palety kolorów i prostych kształtów, podkreślających znacznie poszczególnych elementów konstrukcji poziomów, takich jak pułapki.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI TorqueL

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
PS4
PSV
PC
Switch
XONE
WiiU