Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lutego 2016, 11:27

autor: Góral

Tryb Dominion zostanie usunięty z League of Legends

Studio Riot Games poinformowało, że 22 lutego z gry League of Legends zostanie usunięty tryb Dominion, który zadebiutował w popularnej produkcji ponad cztery lata temu. Powodem decyzji jest niewielka popularność rzeczonej formy zabawy i problemy związane z utrzymaniem balansu.

Po ponad czterech latach obecności Dominion wyleci z League of Legends. - Tryb Dominion zostanie usunięty z League of Legends - wiadomość - 2016-02-11
Po ponad czterech latach obecności Dominion wyleci z League of Legends.

League of Legends wkrótce pożegna się z trybem Dominion – poinformowało studio Riot Games. Ta forma rozgrywki nie cieszy się bowiem zbyt dużą popularnością (mowa o 0,5% graczy, z czego część to boty) i sprawia zbyt wiele problemów związanych z balansem podczas udostępniania nowych bohaterów. W związku z tym w poniedziałek 22 lutego Dominion zostanie wyłączone na zawsze. Deweloperzy usuną także mapę Crystal Scar. Niewykluczone jednak, że tryb ten powróci w przyszłości, jako np. specjalna forma rozrywki, ale to jeszcze nic pewnego.

„Wobec braku naszej uwagi system dobierania graczy i jakość rozgrywki w Dominion są mocno niestabilne. Ponieważ dobieranie działa w ten, a nie inny sposób, im dłużej gracz czeka w kolejce, tym większa staje się pula potencjalnych przeciwników, co przy tak niewielkiej ich liczbie sprawia, że po pewnym czasie w Dominion stają naprzeciw siebie gracze na bardzo różnym poziomie. Konieczność zbyt długiego oczekiwania w kolejce, a także niepewna jakość rozgrywki powodują, że gra w tym trybie nie sprawia przyjemności i to my ponosimy za to odpowiedzialność” – napisano w oficjalnym komunikacie.

Studio stwierdziło także, że być może udałoby się to wszystko naprawić, ale zamiast przeznaczać pieniądze i zasoby ludzkie na rozwój zaniedbanego Dominion, postanowiono skupić się na głównej grze. Obiecano m.in. „pewne urozmaicenia, które zapewnią rozgrywkę na stałym poziomie, z sensownymi kolejkami i dobieraniem graczy”.

Pewną formą wynagrodzenia fanom utraty tego trybu będzie specjalna ikona przywoływacza, którą w ciągu dwóch tygodni otrzymają wszystkie osoby z ponad setką zwycięstw w Dominion.

Na koniec przypominam, że rzeczona forma zabawy została wprowadzona do League of Legends ponad cztery lata temu. Rozgrywka w Dominion polega na przejmowaniu i utrzymywaniu strategicznych punktów, a starcia przeznaczone są dla dwóch drużyn liczących po pięciu zawodników każda.