Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 11 lutego 2016, 09:48

Deadpool, Widzę, widzę - weekendowe premiery filmowe

Walentynkowy weekend w kinach upłynie pod znakiem czerwonego kostiumu i niewyparzonej buzi - Deadpool wkracza na ekrany. Poza tym filmem warto zwrócić uwagę na austriacki horror Widzę, widzę oraz coś bardziej typowego: wzruszające Ojcowie i córki i romantyczne Jak to robią single.

Deadpool

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Długo oczekiwany przez fanów kinowy występ jednego z najciekawszych komiksowych antybohaterów w końcu stał się ciałem. Ryan Reynolds, oddany miłośnik wyszczekanego najemnika w czerwonym kostiumie, tak długo zabiegał o stworzenie pełnometrażowych przygód tej postaci, że wielu będzie mu długo wdzięcznych. Szczególnie, że Deadpool w swym pełnometrażowym wcieleniu zbiera pozytywne recenzje, a wytwórnia – początkowo sceptycznie nastawiona do wulgarnego filmu tylko dla dorosłych – poważnie rozważa możliwość nakręcenia kontynuacji. Idąc na Deadpoola, poznacie Wade'a Wilsona, twardziela zakochanego w pięknej Vanessie, który cierpi na nowotwory niemal wszystkiego. Jedynym ratunkiem jest przystąpienie do tajnego programu, który da mu moce, ale uczyni niewolnikiem korporacji... Czyżby?

 1. Reżyseria: Tim Miller
 2. Grają: Ryan Reynolds, Ed Skrein, Morena Baccarin, T.J. Miller

Widzę, widzę

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Porównywany z kinem Michaela Haeneke kameralny horror Widzę, widzę to dzieło młodych austriackich twórców, mających na koncie zaledwie jeszcze jeden film. Fani gęstego klimatu i pomału zasadzającej się na widza grozy powinni być zadowoleni już po obejrzeniu niepokojącego zwiastuna. Bohaterami filmu są dwaj dziewięcioletni chłopcy, bliźnięta, którzy mieszkają wraz z mamą w wielkim domu gdzieś za miastem. Gdy rodzicielka wraca ze szpitala po operacji plastycznej, w chłopcach wzmacnia się przekonanie, że ta kobieta nie jest ich ukochaną mamą. Wspólnie stają naprzeciw tej tajemnicy, a środki do celu (by odkryć, co tak naprawdę się stało) robią się coraz drastyczniejsze. Film zdobył nagrodę publiczności na wrocławskim festiwalu Nowe Horyzonty w 2015 roku.

 1. Reżyseria: Veronika Franz, Severin Fiala
 2. Tytuł oryginalny: Ich seh, Ich seh
 3. Grają: Lukas Schwartz, Elias Schwartz, Susanne Wuest

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

 1. Jak to robią single (romantyczna komedia z Rebel Wilson i Dakotą Johnson w rolach głównych),
 2. Ojcowie i córki (wzruszający dramat o trudach relacji między dorosłą córką, a jej chorym ojcem-pisarzem; grają Russell Crowe i Amanda Seyfreid),
 3. Barany. Islandzka opowieść (komediodramat o skłóconych braciach walczących o swoje ukochane owce),
 4. Skala szarości (chilijski melodramat – życie szczęśliwego męża i ojca zostaje wywrócone do góry nogami po spotkaniu z młodym nauczycielem),
 5. Eisenstein w Meksyku (biograficzny dramat o słynnym rosyjskim reżyserze – za kamerą stoi Peter Greenaway),
 6. Romeo i Julia (hit z Leonadro DiCaprio i Claire Danes sprzed 20 lata ponownie trafia do kin).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.

Filip Grabski

Filip Grabski

Istnieje od 1984 roku, a 10 lat później z pełną świadomością zaczął użytkować pecety. Zostało mu to do dzisiaj, ale w międzyczasie nauczył się łączyć przyjemne z pożytecznym (tak, na komputerach można nie tylko grać!). Z GOL-em współpracuje od marca 2008 roku - zaczynał od newsów, potem przeszedł do publicystyki i przy okazji pompował treści dla Gameplaya. Obecnie przede wszystkim tworzy grafiki widoczne na głównej stronie serwisu (i nie tylko) oraz opiekuje się ciekawostkami filmowymi dla Filmomaniaka. Prywatnie ojciec, mąż, podcaster (od 8 lat współtworzy Podcast Hammerzeit) i miłośnik konsumowania popkultury - zarówno tej wizualnej (na dobry film i serial zawsze znajdzie czas), jak i dźwiękowej (szczególnie, gdy brzmi ona jak gitara elektryczna).

więcej