Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 11 lutego 2016, 09:48

Deadpool, Widzę, widzę - weekendowe premiery filmowe

Walentynkowy weekend w kinach upłynie pod znakiem czerwonego kostiumu i niewyparzonej buzi - Deadpool wkracza na ekrany. Poza tym filmem warto zwrócić uwagę na austriacki horror Widzę, widzę oraz coś bardziej typowego: wzruszające Ojcowie i córki i romantyczne Jak to robią single.

Deadpool

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Długo oczekiwany przez fanów kinowy występ jednego z najciekawszych komiksowych antybohaterów w końcu stał się ciałem. Ryan Reynolds, oddany miłośnik wyszczekanego najemnika w czerwonym kostiumie, tak długo zabiegał o stworzenie pełnometrażowych przygód tej postaci, że wielu będzie mu długo wdzięcznych. Szczególnie, że Deadpool w swym pełnometrażowym wcieleniu zbiera pozytywne recenzje, a wytwórnia – początkowo sceptycznie nastawiona do wulgarnego filmu tylko dla dorosłych – poważnie rozważa możliwość nakręcenia kontynuacji. Idąc na Deadpoola, poznacie Wade'a Wilsona, twardziela zakochanego w pięknej Vanessie, który cierpi na nowotwory niemal wszystkiego. Jedynym ratunkiem jest przystąpienie do tajnego programu, który da mu moce, ale uczyni niewolnikiem korporacji... Czyżby?

 1. Reżyseria: Tim Miller
 2. Grają: Ryan Reynolds, Ed Skrein, Morena Baccarin, T.J. Miller

Widzę, widzę

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Porównywany z kinem Michaela Haeneke kameralny horror Widzę, widzę to dzieło młodych austriackich twórców, mających na koncie zaledwie jeszcze jeden film. Fani gęstego klimatu i pomału zasadzającej się na widza grozy powinni być zadowoleni już po obejrzeniu niepokojącego zwiastuna. Bohaterami filmu są dwaj dziewięcioletni chłopcy, bliźnięta, którzy mieszkają wraz z mamą w wielkim domu gdzieś za miastem. Gdy rodzicielka wraca ze szpitala po operacji plastycznej, w chłopcach wzmacnia się przekonanie, że ta kobieta nie jest ich ukochaną mamą. Wspólnie stają naprzeciw tej tajemnicy, a środki do celu (by odkryć, co tak naprawdę się stało) robią się coraz drastyczniejsze. Film zdobył nagrodę publiczności na wrocławskim festiwalu Nowe Horyzonty w 2015 roku.

 1. Reżyseria: Veronika Franz, Severin Fiala
 2. Tytuł oryginalny: Ich seh, Ich seh
 3. Grają: Lukas Schwartz, Elias Schwartz, Susanne Wuest

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

 1. Jak to robią single (romantyczna komedia z Rebel Wilson i Dakotą Johnson w rolach głównych),
 2. Ojcowie i córki (wzruszający dramat o trudach relacji między dorosłą córką, a jej chorym ojcem-pisarzem; grają Russell Crowe i Amanda Seyfreid),
 3. Barany. Islandzka opowieść (komediodramat o skłóconych braciach walczących o swoje ukochane owce),
 4. Skala szarości (chilijski melodramat – życie szczęśliwego męża i ojca zostaje wywrócone do góry nogami po spotkaniu z młodym nauczycielem),
 5. Eisenstein w Meksyku (biograficzny dramat o słynnym rosyjskim reżyserze – za kamerą stoi Peter Greenaway),
 6. Romeo i Julia (hit z Leonadro DiCaprio i Claire Danes sprzed 20 lata ponownie trafia do kin).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.