Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lutego 2016, 09:27

autor: Adrian Werner

Titanfall 2 zadebiutuje zimą tego roku?

Wiele wskazuje na to, że Titanfall 2 trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku. Źródłem tych doniesień jest notka prasowa firmy McFarlane Toys, która opracuje zainspirowane tą grą zabawki.

Screen z pierwszej części Titanfall. - Titanfall 2 zadebiutuje zimą tego roku? - wiadomość - 2016-02-11
Screen z pierwszej części Titanfall.

Powoli opadać zaczyna zasłona tajemnicy spowijająca Titanfall 2, czyli kontynuację strzelanki z 2014 roku autorstwa studia Respawn Entertainment. Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że w przeciwieństwie do pierwszej części, która była przeznaczona wyłącznie do rozgrywek sieciowych, odsłona numer dwa zaoferuje kampanię fabularną. Natomiast teraz pojawiły się doniesienia, że gra może zadebiutować na rynku jeszcze w tym roku. Ich źródłem jest specjalizująca się w zabawkach firma McFarlane Toys, która ogłosiła serię figurek związanych z Titanfall 2. W notce prasowej poinformowali oni, że modele trafią na rynek razem z grą - zimą tego roku.

Oczywiście, zabawkarska firma niekoniecznie musi być dobrze poinformowana w tej kwestii i całkiem możliwe, że podanie tegorocznej daty premiery było błędem. Warto jednak przypomnieć, że w opublikowanym pod koniec stycznia raporcie finansowym firmy Electronic Arts umieszczono informację, że Titanfall 2 zadebiutuje w następnym roku rozliczeniowym, czyli okresie od 1 kwietnia 2016 r. do 31 marca 2017 r. Tym samym całkiem możliwe jest, że wydawca planuje wypuszczenie Titanfall 2 pod koniec tego roku.

Titanfall 2 nie zostało jeszcze oficjalnie ujawnione, więc nasza wiedza na temat gry jest wyjątkowo skromna. Poza doniesieniami o obecności kampanii fabularnej dowiedzieliśmy się niedawno, że kontynuacja wprowadzi do uniwersum elementy magiczne, które jednak zostaną zrealizowane w - jak to określają twórcy - mocno „przyziemny, brudny, ludzki i prawdziwy” sposób. Ponadto, w przeciwieństwie do pierwowzoru, który ukazał się tylko na pecety, Xboksa One i Xboksa 360, część druga zmierza także na PlayStation 4. Natomiast nie ma w planach edycji na poprzednią generację konsol.

Warto na koniec wspomnieć, że kontynuacja nie jest jedyną produkcją, na którą mogą czekać fani marki. Firma Nexon pracuje bowiem nad zmierzającą wyłącznie na pecety poboczną odsłoną, która wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami i skierowana będzie głównie na rynek azjatycki. Ponadto w planach jest serial telewizyjny osadzony w realiach cyklu.

  1. Oficjalna strona gry Titanfall
  2. Recenzja gry Titanfall - dynamicznego FPS-a twórców serii Call of Duty