Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lipca 2015, 11:05

autor: Adrian Werner

Seria Titanfall otrzyma odsłonę free-to-play przeznaczoną na rynek azjatycki

Firmy Nexon i Electronic Arts nawiązały współpracę, w ramach której powstanie nowa odsłona cyklu Titanfall, skierowana na rynek azjatycki i oparta na modelu darmowym z mikropłatnościami.

Darmowe Titanfall powstaje głównie z myślą o graczach z Azji. - Seria Titanfall otrzyma odsłonę Free-2-Play przeznaczoną na rynek azjatycki - wiadomość - 2015-07-29
Darmowe Titanfall powstaje głównie z myślą o graczach z Azji.

Opracowana przez zespół Respawn wieloosobowa strzelanka Titanfall spotkała się z ciepłym przyjęciem i autorzy pracują już nad kontynuacją. Okazuje się jednak, że to nie jedyna nowa odsłona tej marki, która znajduje się obecnie w produkcji. Firma Nexon poinformowała bowiem, że zamierza wydać na pecety grę poboczną w stosunku do głównego cyklu, która wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami i skierowana będzie głównie na rynek azjatycki. Na razie nie podano żadnych więcej konkretów. Nie wiemy więc, na kiedy zaplanowana została premiera, ani jak bardzo tytuł będzie odbiegał od pierwowzoru.

Warto wspomnieć, że dla firmy Nexon tego typu projekty nie są żadną nowością i wydawca ma na koncie m.in. serię FIFA Online oraz gry Counter-Strike Nexon: Zombies i Counter-Strike Online. Zwłaszcza ta ostatnia pozycja okazała się wielkim sukcesem i w 2014 roku była jedną z najbardziej dochodowych produkcji pecetowych korzystających z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Przypomnijmy, że Titanfall to debiutancki projekt zespołu Respawn Entertainment, założonego przez byłych pracowników studia Infinity Ward, którzy odegrali kluczowe role przy tworzeniu cyklu Call of Duty. Autorzy włożyli sporo wysiłku, aby ich pierwsze dzieło pod nowym szyldem nie przypominało ich wcześniejszego dzieła. Akcja przeniesiona została w odległą przyszłość, postacie wyposażono w plecaki odrzutowe, a podczas starć kluczową rolę odgrywa właściwe wykorzystywanie potężnych mechów.

Będąca wydawcą gry firma Electronic Arts nigdy nie podała konkretnych wyników sprzedaży. W listopadzie zeszłego roku pochwalono się jedynie, że w Titanfall zagrało ponad siedem milionów osób. Ta liczba nie mówi jednak wiele, bo nie brakowało okazji, aby wypróbować ją za darmo. Według pracownika studia Respawn, tytuł sprzedał się lepiej niż zakładały to prognozy. Warto jednak dodać, że w przeciwieństwie do pierwowzoru, który wyszedł tylko na Xboksa One, Xboksa 360 i PC, kontynuacja ukaże się także na konsolę PlayStation 4.

  1. Oficjalna strona gry Titanfall
  2. Recenzja gry Titanfall - dynamicznego FPS-a twórców serii Call of Duty