Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2014, 10:58

W Titanfall zagrało ponad 7 mln osób. Gra doczekała się Edycji Deluxe

Firma Electronic Arts pochwaliła się, że do tej pory w Titanfall zagrało ponad siedem milionów osób. Wydawca przy okazji wypuścił na PC nową edycję projektu, która poza podstawową wersją zawiera także wszystkie dodatki DLC.

Do tej pory firma Electronic Arts nie ujawniła wyników sprzedaży gry Titanfall i niestety, nie zanosi się, aby to miało w najbliższej przyszłości ulec zmianie. Teraz otrzymaliśmy jednak wskazówkę, rzucającą trochę światła na popularność projektu. Na oficjalnym kanale Youtube wydawcy pojawił się filmik omawiający nowe elementy wprowadzone w niedawnej aktualizacji. W materiale pada stwierdzenie, że do tej pory w Titanfall zagrało ponad siedem milionów osób. Oczywiście, nie oznacza to, że tylu użytkowników nabyło tę produkcję, zwłaszcza, że nie brakowało okazji, aby wypróbować ją za darmo. Autorzy, czyli ludzie ze studia Respawn, potwierdzili jedynie, że tytuł sprzedał się lepiej niż zakładały to prognozy. Niestety, Electronic Arts nie ma obecnie w zwyczaju udostępniać jakichkolwiek konkretnych liczb dotyczących wypuszczanych przez siebie gier.

W każdym razie zarówno studio Respawn i wydawca są zadowoleni z wyników projektu, zwłaszcza, że była to nowa marka. Co prawda, tym roku gry Watch_Dogs i Destiny, obie będące początkiem nowych serii, poradziły sobie lepiej, ale były jednocześnie znacznie bardziej kosztowne w produkcji. Wszystko to dobrze rokuje na przyszłość dla cyklu Titanfall i powstanie kolejnej odsłony jest raczej tylko kwestią czasu.

Titanfall wypróbowało do tej pory ponad siedem milionów osób, choć wciąż nie wiemy ile z nich kupiło tę grę. - W Titanfall zagrało ponad 7 mln osób. Gra doczekała się Edycji Deluxe - wiadomość - 2014-11-20
Titanfall wypróbowało do tej pory ponad siedem milionów osób, choć wciąż nie wiemy ile z nich kupiło tę grę.

Ponadto Electronic Arts właśnie zapowiedziało nowe wydanie gry zatytułowane Titanfall Deluxe Edition. Zawiera ono podstawową wersję wraz z wszystkimi dodatkami DLC i dostępne jest obecnie wyłącznie w formie cyfrowej na PC. Zakupu można dokonać poprzez usługę Origin za 149 złotych. Natomiast premiera wersji na Xboksa One nastąpi 25 listopada tego roku.

Przypomnjmy, że Titanfall to debiutancki projekt zespołu Respawn Entertainment, założonego przez grupę weteranów, która wcześniej opracowała cykl Call of Duty. Obie marki łączy wiele, ale w swoim najnowszym dziele autorzy zaproponowali również sporo nowości, takich jak mechy, plecaki odrzutowe oraz obecność na mapach podczas potyczek sieciowych licznych jednostek sterowanych przez sztuczną inteligencję. Wszystko to sprawia, że rozgrywka nie jest jedynie kalką poprzednich dokonań tej ekipy.

Do tej pory Titanfall doczekało się trzech dodatków DLC, w postaci IMC Rising, Frontier’s Edge ora Expedition. Każde z tych rozszerzeń wprowadza do gry głównie nowe mapy.

  1. Titanfall Edycja Deluxe w usłudze Origin
  2. Oficjalna strona gry Titanfall
  3. Recenzja gry Titanfall - dynamicznego FPS-a twórców serii Call of Duty