Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 marca 2015, 22:20

Prace nad kolejną częścią Titanfall w toku. Gra trafi na wiele platform sprzętowych

Przedstawiciele studia Respawn Entertainment potwierdzili, że prace nad sequelem gry Titanfall postępują zgodnie z planami. Stwierdzili również, że produkcja trafi na wiele platform sprzętowych, w tym na konsolę PlayStation 4, którą ominęła pierwsza odsłona serii.

Twórcy potwierdzają, że sequel Titanfall pojawi się na Xboksie One, pecetach oraz PlayStation 4 - Prace nad kolejną częścią Titanfall w toku. Gra trafi na wiele platform sprzętowych - wiadomość - 2015-03-12
Twórcy potwierdzają, że sequel Titanfall pojawi się na Xboksie One, pecetach oraz PlayStation 4

W wywiadzie z serwisem IGN, szef studia Respawn Entertainment, Vince Zampella, potwierdził, że jego zespół pracuje nad sequelem wydanego w ubiegłym roku sieciowego shootera Titanfall. Producent nie chciał przy tym zdradzić żadnych konkretnych szczegółów, podzielił się jednak kilkoma ogólnymi spostrzeżeniami i zagwarantował, że tym razem tytuł jest w pełni multiplatformowym projektem. Oznacza to, że trafi on do posiadaczy pecetów oraz konsol PlayStation 4 i Xbox One. Nie jest to jednak wielkim zaskoczeniem, bo nie do końca potwierdzone informacje o kolejnej grze z serii pojawiały się jeszcze przed premierą pierwszej części. O możliwości premiery tytułu na platformie sprzętowej Sony słyszeliśmy ostatnio w połowie lutego.

Według Zampelli, błędem deweloperów Titanfall była polityka związana z wydawanymi DLC, które oferowały nowe mapy oraz tryby gry. Ich obecność dodatkowo dzieliła społeczność graczy i sztucznie ograniczała liczbę potencjalnych partnerów oraz oponentów w rozgrywkach multiplayer. Sequel ma więc oferować darmowe mapy oraz płatne rozszerzenia, które nie będą alienować grających. Szef Respawn Entertainment odniósł się również do obecności kampanii singleplayer w powstającej grze. Przypomnijmy, że jej brak w oryginalnym Titanfall był dla wielu osób sporym minusem produkcji, który zniechęcał do jej zakupu. Zampella stwierdził, że sprawa jest wciąż otwarta, a deweloperzy nie zdecydowali jeszcze o formie potencjalnego trybu dla pojedynczego gracza.

Pierwsza odsłona Titanfall ukazała się w marcu ubiegłego roku na konsolach Xbox 360, Xbox One oraz komputerach PC. Produkcja, skupiająca się jedynie na rozgrywkach sieciowych, pozwalała toczyć boje przy użyciu mechów oraz rożnego rodzaju futurystycznej broni. Mimo ogromnej kampanii marketingowej i intensywnej obecności w mediach branżowych, dzieło Respawn Entertainment, które zapowiadane było na prawdziwą rewolucję w gatunku, zostało po paru miesiącach zapomniane i opuszczone przez większość graczy. Od czasu premiery twórcy pracowali jednak nad licznymi poprawkami i dodatkami, zawierającymi m.in. nowe tryby zabawy i mapy.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Titanfall
  2. Recenzja gry Titanfall