Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 czerwca 2020, 09:43

autor: Adrian Werner

Sims 4 trafiło na Steam, za wszystkie DLC zapłacimy 2000 zł

Szereg gier firmy Electronic Arts, w tym The Sims 4 wraz z dodatkami, Titanfall 2, Need for Speed: Most Wanted, Need for Speed: Payback oraz Dead Space 3, zadebiutował właśnie na Steamie. Z tej okazji zorganizowano promocje wszystkich tych tytułów.

Sims 4 trafiło na Steam, za wszystkie DLC zapłacimy 2000 zł - ilustracja #1
Pecetowe The Sims 4 do tej pory dostępne było tylko w Origin.

Podczas prezentacji EA Play Live poinformowano, że na Steama trafiło The Sims 4. Do tej pory pecetowa wersja przeboju studia Maxis dostępna była wyłącznie przez serwis Origin.

Na Steamie The Sims 4 kosztuje obecnie 69,95 złotych i jest to cena promocyjna, obniżona o 50% z okazji premiery w tym serwisie. Przeceniono również wszystkie dodatki poza najnowszym, czyli Życiem eko. Osoby dopiero zaczynające przygodę z tym tytułem muszą jednak przygotować się na duży wydatek. Nawet w ramach promocji zakup podstawowej wersji gry wraz z każdym dodatkiem odchudzi Wasze konta o prawie 2000 złotych.

Sytuacja jest znacznie lepsza w przypadku osób, które kupowały dodatki na Origin. W takim wypadku muszą nabyć na Steamie tylko podstawową wersję The Sims 4, aby w serwisie firmy Valve uzyskać dostęp do nabytych wcześniej rozszerzeń. Niestety, nie ma możliwości obejścia wymogu zakupu głównej gry.

Warto wspomnieć, że The Sims 4 nie jest jedyną produkcją Electronic Arts, która właśnie zadebiutowała na Steamie. Taki sam los spotkał Titanfall 2, A Way Out, Need for Speed: Most Wanted, Need for Speed: Payback oraz Dead Space 3. Wszystkie te tytuły zostały z tej okazji przecenione o 50-70%.

Sims 4 trafiło na Steam, za wszystkie DLC zapłacimy 2000 zł - ilustracja #2
Przez lata, które upłynęły od premiery, The Sims 4 doczekało się masy dodatków, więc zakup ich wszystkich jest dużym wydatkiem.
  1. Życie eko w Sims 4 to nie tylko bara-bara w śmietniku – cały dodatek wymiata (śmieci też)
  2. Oficjalna strona gry The Sims 4
  3. Sims 4 - poradnik do gry