Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCPS4XONE
Okładka The Sims 4: Eco Lifestyle (PC)

The Sims 4: Życie eko

The Sims 4: Eco Lifestyle

Kolejny dodatek do The Sims 4, przebojowego symulatora życia opracowanego przez studio EA Maxis. DLC Eco Lifestyle pozwala uczestniczyć w ekologicznym życiu wspólnie z innymi mieszkańcami Evergreen Harbor, które zmienia swój wygląd pod wpływem działań Simów.

To jest dodatek do gry The Sims 4.

Symulacje | ekonomiczne | sandbox | widok izometryczny | symulator życia

Okładka The Sims 4: Eco Lifestyle (PC)

data premiery gry:

5cze2020

PC XONE PS4

The Sims 4: Eco Lifestyle (The Sims 4: Życie eko) jest kolejnym oficjalnym rozszerzeniem do czwartej odsłony niezwykle popularnego symulatora życia. Skupia się ono na prowadzeniu ekologicznego (lub przeciwnie, nieekologicznego) trybu życia w miasteczku zwanym Evergreen Harbor. Za przygotowanie dodatku odpowiada studio EA Maxis, rozwijające serię The Sims od początku jej istnienia.

Mechanika

Eco Lifestyle jest klasycznym dodatkiem do The Sims 4. Jego akcja rozgrywa się w Evergreen Harbor, gdzie próbujemy prowadzić życie w taki sposób, by zwiększyć ślad ekologiczny na zielony lub industrialny (wedle wyboru), przy okazji zachęcając do zmiany innych Simów. Decyzje i aktywność gracza mają wpływ na wygląd miasteczka. Aby poprawić sytuację, realizujemy ambitne projekty ekologiczne, mające ulepszyć jakość i czystość wody lub ograniczyć rachunki poprzez budowanie turbin wiatrowych czy paneli słonecznych, oraz działamy na rzecz ochrony środowiska. Odpowiednio postępujemy również, jeśli chcemy uprzemysłowić naszą dzielnicę - w tym przypadku znajdziemy odpowiadające nam inicjatywy, materiały do urządzenia działki itd.

Istotnym celem w rozszerzeniu Eco Lifestyle jest dążenie do transformacji miasteczka – ekologicznej bądź przemysłowej. Simy mogą trzymać się zasad o ograniczaniu zużycia produktów, odzyskiwaniu ich oraz ponownym wykorzystaniu. Co więcej, mogą też m.in. pielęgnować wertykalne ogrody, produkować etyczną żywność, usuwać z ulic i trawników śmieci, a te znalezione w śmietniku lub z własnego wyposażenia przerabiać w sposób kreatywny na nowe, przydatne przedmioty. Ważną częścią rozgrywki jest również aktywny udział w lokalnych głosowaniach oraz zachęcanie sąsiadów do recyklingu i wolontariatu polegającego na wykonywaniu prac ekologicznych.

Dodatek w ramach Evergreen Harbor oferuje zestaw nowych lokacji, które zmieniają się w zależności od działań Simów, przedmiotów oraz aktywności związanych z poruszaną tematyką.

Zmiany klimatyczne można rozszerzyć w ustawieniach na wszystkie światy The Sims 4 – oprócz tych wakacyjnych. Poprowadzenie świata gry zarówno w stronę przemysłu, jak i ekologii, ma swoje plusy i minusy.

Tryby gry

Tak jak The Sims 4, dodatek Eco Lifestyle pozwala tylko na zabawę w trybie dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Jest to rozszerzenie niesamodzielne. Oznacza to, że do działania wymaga podstawowej wersji The Sims 4.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 4,9 / 10 na podstawie 17 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 139,90 PLN

Gry podobne do The Sims 4: Życie eko

Klasyfikacja PEGI The Sims 4: Życie eko

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Sims 4: Życie eko

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 1.8 GHz / AMD Athlon 64 X2 4000+ 2.4 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 128 MB GeForce 6600 / Radeon X1300 lub lepsza
 • 15 GB HDD
 • Windows 7/8/8.1/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5 2
 • 33 GHz / AMD Athlon X4
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650 lub lepsza
 • 18 GB HDD
 • Windows 7/8/8.1/10 64-bit
Simsy przestały kraść rzeczy z pralki - aktualizacja do Sims 4
Simsy przestały kraść rzeczy z pralki - aktualizacja do Sims 4

wiadomość20 sierpnia 2020

Czwarta odsłona serii The Sims uwolniła się od najbardziej uciążliwych błędów. Koniec kradzieży i kompulsywnego dziergania.

Sims 4 Życie eko umożliwia przerabianie ludzi na pierogi
Sims 4 Życie eko umożliwia przerabianie ludzi na pierogi

wiadomość10 czerwca 2020

Nowy dodatek do Sims 4, Życie eko, umożliwia przerobienie każdego zmarłego sima na jedzenie. Jedyne, czego potrzebujecie, to fabrykatora, maszyny do recyklingu i przepisu. No i martwego nieszczęśnika.

The Sims 4 Eco Lifestyle – premiera dodatku Życie eko
The Sims 4 Eco Lifestyle – premiera dodatku Życie eko

wiadomość5 czerwca 2020

Doczekaliśmy się premiery dodatku Eco Lifestyle do The Sims 4. Rozszerzenie zadebiutowało równocześnie na pecetach i konsolach, a pierwsze opinie o produkcji są pozytywne.

The Sims 4 - oto co jeszcze dostaniemy za darmo w patchu
The Sims 4 - oto co jeszcze dostaniemy za darmo w patchu

wiadomość25 maja 2020

Studio Maxis ujawniło datę premiery i zawartość kolejnego dużego patcha do The Sims 4. Aktualizacja wprowadzi do gry m.in. strażaków i komorników oraz zaproponuje ulepszenia interfejsu ekwipunku.

The Sims 4: Eco Lifestyle - zwiastun prezentuje jedzenie insektów
The Sims 4: Eco Lifestyle - zwiastun prezentuje jedzenie insektów

wiadomość20 maja 2020

Studio Maxis wypuściło nowy zwiastun dodatku The Sims 4: Eco Lifestyle. Pokazuje on mechanizmy, które wykorzystamy podczas zabawy w Życie Eko.

PC
XONE
PS4