Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 czerwca 2020, 09:06

autor: Adrian Werner

Skate 4 zapowiedziane, EA posłuchało fanów

Podczas pokazu EA Play Live firma Electronic Arts ogłosiła, że rozpoczęto prace nad nową odsłoną serii deskorolkowych symulatorów Skate.

Kilka godzin temu dobiegła końca prezentacja EA Play Live. Podczas niej firma Electronic Arts poinformowała, że pracuje nad nową odsłoną deskorolkowego cyklu Skate.

Projekt jest na bardzo wczesnym etapie produkcji. Nie znamy jego planowanej daty premiery ani platform sprzętowych, na które zmierza. Nie wypuszczono również żadnych screenów, ani materiałów wideo z gry. Nie wiemy nawet, jaki tytuł będzie nosił. Naturalnym kandydatem wydaje się Skate 4 i tak już okrzyknęła pozycję społeczność fanowska, ale od premiery trzeciej części minęła dekada, więc wydawca może wybrać inną nazwę. Nie zdziwilibyśmy się, gdyby pozycja została wypuszczona po prostu jako Skate.

Skate 4 zapowiedziane, EA posłuchało fanów - ilustracja #1
W przyszłym miesiącu Skate 3 będzie obchodziło dziesiąte urodziny.

Wiadomo za to, że przy grze pracują weterani poprzednich części. W krótkim filmiku podziękowali oni fanom, stwierdzając, że to ciągłe prośby graczy przekonały w końcu Electronic Arts do sfinansowania prac nad kolejną częścią cyklu.

Przypomnijmy, że ostatnią odsłoną serii pozostaje Skate 3, które zadebiutowało w 2010 roku na PlayStation 3 i Xboksie 360. Wiele wskazywało na to, że EA porzuciło tę markę. Fani nie dawali jednak za wygraną i spędzili siedem lat spamując konto wydawcy na Instagramie prośbami o stworzenie czwartej części cyklu. Jak widać, upór ten się opłacił.

  1. Electronic Arts – strona oficjalna

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej